آیا شواهدی برای وخیم تر شدن بیماری دیابتی ها در اثر ابتلا به کرونا وجود دارند؟

به گزارش تور بالی اندونزی، یک فوق تخصص غدد در خراسان جنوبی گفت: ممکن است افرادی که استعداد ابتلا به دیابت دارند، در طی بیماری کرونا دچار افرایش قند شوند و یا حتی بیمارانی بوده اند که سابقه دیابت نداشته اند، اما در طی بیماری کرونا دچار افزایش قند خون شده اند، در این رابطه بحث هایی وجود دارد که شاید ویروس کرونا به گیرنده هایی روی پانکراس حمله می نماید و باعث افزایش قند خون می گردد.

آیا شواهدی برای وخیم تر شدن بیماری دیابتی ها در اثر ابتلا به کرونا وجود دارند؟

مریم رضایی گفت: دیابت یک بیماری مزمن و غیر واگیر است. افزایش مزمن قند باعث کاهش قدرت سیستم ایمنی می گردد که می تواند نه تنها در کووید 19 بلکه در همه بیماری های عفونی مشکلاتی را به وجود آورد.

وی اضافه کرد: در مطالعات متعددی که در کشورهای مختلف از جمله چین انجام شد، دیابت یکی از ریسک فاکتورهای مهمی است که باعث افزایش عوارض و مرگ و میر می گردد.

فوق تخصص غدد در مورد اقداماتی که افراد دیابتی قبل از مبتلا شدن به کرونا باید انجام دهند، اعلام کرد: افراد دیابتی باید قند خود را در محدوده نرمال و کنترل شده قرار دهند.

رضایی اعلام کرد: این افراد اگر قندشان کنترل شده باشد، در صورت ابتلا به بیماری، شدت بیماریشان کمتر خواهد بود، افراد دیابتی باید قرنطینه و پیروی از پروتکل های بهداشتی و دستورات پزشکی را رعایت نمایند.

وی با بیان اینکه این افراد اگر امکان ویزیت تلفنی یا تصویری وجود دارد می توانند با پزشکشان در ارتباط باشند، اضافه کرد: برخی از بیماران بنا به تشخیص پزشک ممکن است احتیاج به بستری داشته باشند، اما اگر فرد دیابتی طبق نظر پزشک احتیاج به بستری در بیمارستان نداشته باشد و ضروری است در منزل بماند، اصولی را باید در طی درمان رعایت کند.

فوق تخصص غدد ادامه داد: چک مکرر قند خون انجام گردد(بخصوص افرادی که انسولین میزنند) بیمار به هیچ وجه انسولین را قطع نکند، این افراد باید توجه داشته باشند ممکن است در زمان بیماری احتیاج به انسولین بیشتر یا کمتری پیدا بنمایند که بر اساس قندهایی که در منزل چک می نمایند، مقدار انسولین با نظر پزشک تنظیم می گردد.

رضایی ادامه داد: به عنوان مثال افرادی که مکررا دچار استفراغ و اسهال هستند یا اینکه اصلا اشتها و میلی به خوردن ندارند و میزان غذای آنها بسیار پایین آمده، با توجه به قند هایی که چک می نمایند، انسولین آنها ممکن است کم گردد.

وی اضافه کرد: این افراد باید از کم آب شدن بدن جلوگیری نمایند و به صورت مکرر و در هر ساعت مایعات بدون شکر یا آب بنوشند، اگر این افراد اشتها ندارند توصیه می گردد 15 گرم کربوهیدرات هر یک ساعت یا 45 گرم کربوهیدرات هر 3 یا 4 ساعت میل نمایند که تمام اینها براساس قندهایی که در منزل چک می نمایند، تنظیم گردد.

این فوق تخصص غدد اضافه کرد: بیماران دیابت نوع 1 اگر قند خون آنها بالا باشد ممکن است احتیاج گردد هر 4 ساعت کتون ادرار خود را چک نمایند، به وفور می بینیم افراد دیابتی در ایام بیماری با توجه به اینکه اشتها ندارند انسولین یا داروی خود را قطع می نمایند که نظم قند خون آنها به هم میریزد.

وی اعلام نمود: ممکن است افرادی که استعداد ابتلا به دیابت دارند، در طی بیماری کرونا دچار افرایش قند شوند و یا حتی بیمارانی بوده اند که سابقه دیابت نداشته اند، اما در طی بیماری کرونا دچار افزایش قند خون شده اند، در این رابطه بحث هایی وجود دارد که شاید ویروس کرونا به گیرنده هایی روی پانکراس حمله می نماید و باعث افزایش قند خون می گردد.

این فوق تخصص غدد با بیان اینکه همچنین بیماران کرونا ممکن است تحت درمان با کورتون قرار بگیرند که این داروها نیز باعث افزایش قند خون می گردد، یادآور شد: بنابراین بیمارانی که این داروها را مصرف می نمایند باید قندشان توسط پزشک معالج کنترل گردد.

رضایی اعلام نمود: همچنین برخی از داروهای خوراکی دیابت باید طی دوره بیماری براساس تشخیص پزشک قطع گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1561

به "آیا شواهدی برای وخیم تر شدن بیماری دیابتی ها در اثر ابتلا به کرونا وجود دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شواهدی برای وخیم تر شدن بیماری دیابتی ها در اثر ابتلا به کرونا وجود دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید