اتحادیه اروپا ترکیه را تهدید به تحریم کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، اتحادیه اروپا به ترکیه هشدار داد در صورت عدم توقف اقدام های تحریک آمیز این کشور در تنش ها با یونان بر سر منابع دریایی، تحریم هایی علیه آنکارا اعمال خواهد نمود.

اتحادیه اروپا ترکیه را تهدید به تحریم کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایلنا به نقل از بی بی سی، اتحادیه اروپا به ترکیه هشدار داد در صورت عدم توقف اقدام های تحریک آمیز این کشور در تنش ها با یونان بر سر منابع دریایی، تحریم هایی علیه آنکارا اعمال خواهد نمود.

اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا که پیش از ملاقات با رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل صحبت می کرد، از آنکارا خواست از اقدام های یکجانبه در شرق مدیترانه خودداری کند.

وی به خبرنگاران گفت که اتحادیه اروپا خواستار روابطی مثبت و سازنده با ترکیه است و این به نفع آنکارا هم خواهد بود. اما این فقط درحالتی موثر خواهد بود که اقدام های تحریک آمیز و فشارها متوقف گردد.

این مقام اروپایی ادامه داد: بنابراین ما از ترکیه انتظار داریم از حالا به بعد از اقدام های یکجانبه خودداری کند. در صورت بروز چنین اقدام هایی از سوی آنکارا، اتحادیه اروپا از همه ابزارها و گزینه های موجود استفاده خواهد نمود. ما جعبه ابزاری داریم که می توانیم فورا به کار بگیریم.

پیشتر ترکیه و یونان در تلاشی برای کاهش خطر درگیری در منطقه یک خط تلفنی اضطراری ایجاد کردند.

تنش میان دو کشور پیشتر در امسال میلادی زمانی بالا گرفت که یک کشتی ترکیه برای کشف منابع نفت و گاز راهی یک ناحیه مورد مناقشه شد.

اعضای اتحادیه اروپا بعد از این ملاقات که در ساعات دیروقت شب انجام شد موافقت کردند رفتار ترکیه را بار دیگر در ماه دسامبر ارزیابی نمایند و در صورتی که تحریکات متوقف نشده بود، تحریم هایی اعمال نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1380

به "اتحادیه اروپا ترکیه را تهدید به تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا ترکیه را تهدید به تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید