احتمال برقراری پرواز ایران - آمریکا تا 2 ماه آینده، پیشنهاد ایرلاین های آمریکا و کانادا برای پرواز به ایران

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران:قائم مقام وزیرراه با اشاره به پیشنهاد شرکت های آمریکایی و کانادایی برای برقراری پرواز ایران-آمریکا،گفت:با توجه به فراهم شدن امکانات مناسب چنانچه مذاکرات چندروز آینده به سمت مثبتی برود آمادگی برقراری پرواز تا خاتمه سا ل 2013 را داریم.

احتمال برقراری پرواز ایران - آمریکا تا 2 ماه آینده، پیشنهاد ایرلاین های آمریکا و کانادا برای پرواز به ایران

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگار مالی تور بالی اندونزی، علی محمد نوریان در جمع تور بالی اندونزی اظهار کرد: بر اساس قراردادهای قبل از انقلاب بین ایران و آمریکا پروازهایی انجام می شد، به طوریکه روزانه پرواز بین تهران شهرهای مختلف این کشور را داشته ایم.اخیرا که شرایط مذاکرات روند مثبتی را داشته، آمریکایی ها سیگنال ها و علائمی را نشان داده اند که مایل به برقراری این پرواز هستند.

وی اظهار کرد: در مسائل داخل برقراری این پرواز مورد آنالیز و ارزیابی قرار داده ایم و در حال حاضر شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با هواپیماهای 747 قادر به انجام پرواز بین ایران و آمریکاست. هواپیمایی ماهان هم سه فروند هواپیمای ایرباس 340 دور پرواز در اختیار دارد، ضمن آن که هواپیمایی اسمان نیز از توانایی انجام پرواز ایران-آمریکا برخوردار است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که حاقل سه ایرلاین ایرانی امکان پروازهای بلند را دارند، توضیح داد: البته رفت و آمد مردم به آمریکا در سال های پس از پیروزی انقلاب هیچ وقت قطع نشده و به صورت غیرمستقیم به وسیله دبی، استانبول، قطر و جاهای دیگر صورت گرفته است.

نوریان با بیان این که امکانات مناسبی در این زمینه فراهم شده است، اعلام نمود: اگر مذاکرات چند روز آینده به سمت نتایج خوب و مثبتی برود حداکثر تا 2 ماه آینده یعنی تا سرانجام سال 2013 میلادی (10 دیماه امسال) می توانیم این پرواز را برقرار کنیم.

وی با اشاره به این که در ابتدا این پرواز به صورت چارتری خواهد بود، گفت: شرکت های آمریکایی و کانادایی پیشنهاد داده اند که با هواپیماهای بوئینگ 777 آماده اند پرواز ایران و آمریکا را برقرار نمایند. در حال پیگیری مسائل حقوقی و اجرای این موضوع هستیم و امیدواریم بتوانیم با نگاه مثبتی که هم در دولت ما وجود دارد و هم این که در شرایط مذاکرات بین المللی است این مسئله به انجام برسانیم تا هموطنان ایرانی که در آمریکا زندگی می نمایند با راحتی بیشتری بتوانند بین ایران و آمریکا رفت و آمد نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 319

به "احتمال برقراری پرواز ایران - آمریکا تا 2 ماه آینده، پیشنهاد ایرلاین های آمریکا و کانادا برای پرواز به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برقراری پرواز ایران - آمریکا تا 2 ماه آینده، پیشنهاد ایرلاین های آمریکا و کانادا برای پرواز به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید