ادامه اعتراضات به کشتار کارگران شیعه هزاره در پاکستان

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرگزاری خبرنگاران- تحصن خانواده های 11 معدنچی کشته شده به دست تروریست ها در ایالت بلوچستان پاکستان همچنان ادامه دارد.

ادامه اعتراضات به کشتار کارگران شیعه هزاره در پاکستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از رسانه های پاکستانی، مذاکرات شب گذشته میان معترضین شیعه و مسئولین دولتی پاکستان به انتها نرسیده و تحصن صد ها تن از شیعیان جامعه هزاره در پاکستان با قراردادن تابوت 11 معدنچی به قتل رسیده به دست داعش همچنان ادامه دارد.

بر همین اساس خانواده های قربانیان این جنایت تروریستی به همراه 20 هزار معترض دیگر با وجود حضور شیخ رشید احمد وزیر کشور پاکستان برای مذاکره، پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه قضایی جهت تحقیق درمورد این حادثه از سوی دولت را کافی ندانسته و حاضر به انتها تحصن نشدند.

معترضین اعلام کردند: عمران خان نخست وزیر پاکستان باید شخصا در محل حادثه حضور یابد و آن ها را نسبت به اقدام فوری نیرو های امنیتی علیه عوامل این جنایت و دیگر گروه های تروریستی در منطقه مطمئن سازد.

برخی از مسئولین احزاب و گروه های مذهبی شیعه پاکستان از جمله علامه راجا ناصر عباس جعفری دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین نیز خواستار رسیدگی فوری مسئولین دولتی از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور به درخواست شیعیان هزاره شده و هشدار دادند: در صورت پذیرفته نشدن درخواست معترضین، تظاهرات گسترده در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

شامگاه شنبه 13 دی 1399 یازده کارگر شیعه یک معدن زغال سنگ در بلوچستان پاکستان، به طرز فجیعی کشته شدند؛ گروه تروریستی داعش مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1567

به "ادامه اعتراضات به کشتار کارگران شیعه هزاره در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات به کشتار کارگران شیعه هزاره در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید