افغانستان، دستور آزادی زندانیان طالبان با شرایط ویژه ای صادر شد

به گزارش تور بالی اندونزی، اشرف غنی در دستور تازه ای بطور مشروط با آزادی 1500 نفر از زندانیان طالبان موافقت کرد.

افغانستان، دستور آزادی زندانیان طالبان با شرایط ویژه ای صادر شد

به گزارش دفتر منطقه ای تور بالی اندونزی، اشرف غنی دستور عفو و آزادی زندانیان طالبان را به مناسبت آغاز مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان را امضا کرد.

صدیق صدیقی سخنگوی غنی گفت: افرادی که با استفاده از این دستور آزاد می شوند مکلف به ارائه تعهد کتبی مبنی بر عدم بازگشت به صفوف جنگ هستند و آزادی این زندانیان پس از تکمیل فرایند بیومتریک آن ها صورت می گیرد.

صدیقی افزود که از تاریخ 24 اسفند رهایی 1500 نفر از زندانیان طالبان آغاز می شود و پس از آن در هر روز 100 نفر از آنها با توجه به سن، شرایط سلامتی و مدت زمان حبس باقیمانده آزاد خواهند شد.

وی ادامه داد که پس از آغاز و در جریان مذاکرات مستقیم بین هیئت مشخص شده از طرف دولت و گروه طالبان در دو هفته به تعداد 500 زندانی که مجموع آن ها به 3500 نفر می رسد به شرط کاهش چشمگیر سطح خشونت ها آزاد می شوند.

اشرف غنی در حالی با آزادی مشروط 5 هزار زندانی طالبان موافقت کرده که روز گذشته سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان شرح داد که افرادی از طالبان باید آزاد شوند که طالبان فهرست آن ها را به آمریکا تحویل داده است.

وی با تاکید بر اینکه این زندانیان افراد مشخصی هستند افزود که هیچکس نمی تواند در این فهرست جعل کاری کند و زندانیانی که آزاد می شوند باید مورد تأیید طالبان قرار گیرند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 989

به "افغانستان، دستور آزادی زندانیان طالبان با شرایط ویژه ای صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، دستور آزادی زندانیان طالبان با شرایط ویژه ای صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید