امتیازبندی و ستاره دار شدن مدارس غیردولتی در کشور

به گزارش تور بالی اندونزی، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش کشور، گفت: مدارس غیردولتی در کشور امتیازبندی و ستاره دار می شوند.

امتیازبندی و ستاره دار شدن مدارس غیردولتی در کشور

به گزارش از ، سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش کشور در جمع اعضای شورای هماهنگی مؤسسان و شورای اندیشه ورز مدارس غیردولتی فارس در شیراز با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن سام شامل سامانه اطلاعات مدارس و سامانه اطلاع رسانی مردم، بیان نمود: در این سامانه مدارس بر اساس امتیازاتی از جمله شرایط خاص ملکی و برخورداری معلمان آن مجموعه از صلاحیت حرفه ای، ستاره دار می شوند که این مدارس بر اساس کیفیت تا 5 ستاره را دریافت می نمایند.

او، توضیح داد: در ساختار تعریف شده نظام آموزش وپرورش تمرکزگرایی وجود دارد که این وزارتخانه از بسیاری از دستگاه ها متمرکزتر است.

صالح، ادامه داد: ایجاد مدارس غیردولتی در ابتدا بنا به افزایش جمعیت دانش آموزی و کمبود فضاهای دولتی ایجادشده است.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش کشور، اضافه نمود: ایجاد مدارس غیردولتی در ابتدا بنا به افزایش جمعیت دانش آموزی و کمبود فضاهای دولتی ایجادشده است.

او، افزود: فرآیند معین شهریه سال جدید برای این مدارس را با آنالیز چالش های موجود آغاز کردیم و کوشش شد کیفیت بخشی در الگوی شهریه این مدارس اعمال گردد و شامل مواردی از جمله ساخت یا خریداری ملک، مدارسی که ظرفیت نوسازی را پرنموده اند و معلمان مدارسی که در دوره های آموزشی ضمن خدمت شرکت نموده اند می گردد برای آنان امتیاز در نظر گرفت.

صالح، با بیان اینکه بالندگی نیروی انسانی به عنوان یک بسته از سند تحول بنیادین در مدارس غیردولتی اجرایی می گردد، اظهار کرد: برای این منظور یک نظام صلاحت معلمی در سامانه مشارکت ها طراحی شده که پایه اولیه آن شامل 80 تا 100 ساعت دوره های ضمن خدمت تاثیرگذار در نظام صلاحیت است.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش کشور،گفت: با این اقدام سیستم نیروی انسانی نیز به شهریه متصل می گردد و مدارسی که معلمانشان در این دوره ها شرکت می نمایند، به صورت مستقیم از امتیاز شهریه استفاده می نمایند که در موضوع کیفیت نیز بسیار مؤثر است.

ت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1269

به "امتیازبندی و ستاره دار شدن مدارس غیردولتی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتیازبندی و ستاره دار شدن مدارس غیردولتی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید