بازگشت بعضی از محدودیت های کرونایی به کیش

به گزارش تور بالی اندونزی، سخنگوی شورای سلامت کیش از بازگشت بعضی از محدودیت های کرونایی به این جزیره خبرداد.

بازگشت بعضی از محدودیت های کرونایی به کیش

به گزارش تور بالی اندونزی، دکتر محمدرضا رضانیا در مصاحبه با ایسنا در مورد مصوبات بیستمین جلسه شورای سلامت کیش، افزود: برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها، مجامع و گردهمایی ها به علت شرایط ویژه منطقه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم مانند عقد، عروسی، جشن تولد و عزاداری تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: برگزاری کنسرت ها نیز همچنان تا اطلاع ثانوی ممنوع و بازگشایی مهدکودک ها که بنا بر مصوبه شورای ملی کرونا قرار بود از اول تیر در مناطق سفید انجام گردد تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

رضانیا ادامه داد: کلیه دستگاه های دولتی مستقر در جزیره می بایست تا اطلاع ثانوی نسبت به لغو مأموریت های غیرضروری اقدام نمایند.

وی افزود: پرسنل اداری و سازمانی که به مأموریت اجباری یا مرخصی می فرایند در بازگشت، حداقل به مدت 5 روز باید در قرنطینه باشند و پس از انجام تست در صورت منفی بودن می توانند در محل کار خود حضور یابند.

سخنگوی شورای سلامت کیش اظهار داشت: افراد دارای بیماری کووید 19 باید به مدت 21 روز بدون احتساب مرخصی استحقاقی در قرنطینه به سر ببرند.

وی ادامه داد: کلیه پرسنل دارای بیماری های زمینه ای و زنان باردار نباید در محیط کار حضور یابند و مدیران مکلف اند تمهیدات لازم را جهت دورکاری یا مرخصی نامبردگان فراهم آورند.

رضانیا اظهار کرد: محدودیت در سفرهای دریایی اعمال خواهد شد که برنامه ریزی و چگونگی اجرای آن به کمیته نظارت ستاد بحران ارجاع شد که پس از تصمیم گیری اعلام خواهد شد.

وی توضیح داد: کلیه دستگاه های اجرایی، سازمان ها، ادارات و نهادها، بانک ها و مؤسسات بیمه، دفاتر ثبت اسناد رسمی و اصناف مکلف به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و به هیچ عنوان نباید به ارباب رجوع فاقد ماسک خدمات دهی نمایند.

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به اینکه مسئولیت اجرای این مصوبه بر عهده مدیران مراکز فوق الذکراست، اظهار کرد: کلیه ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی مکلف اند بسته های بهداشتی شامل ماسک و ژل ضدعفونی به مسافران خود ارائه نمایند. همچنین نظارت بر استفاده از ماسک در طول پرواز به عهده پرسنل و کروی پروازی بوده، در صورت اعلام موارد تخلف بر خود لازم صورت خواهد گرفت.

وی در سرانجام گفت: همچنین مصوب شد طرج جامع مقابله با کرونا در جزیره کیش تهیه و به مرحله اجرا گذاشته گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1235

به "بازگشت بعضی از محدودیت های کرونایی به کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بعضی از محدودیت های کرونایی به کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید