بانک مرکزی در هفته جاری عملیات بازار باز نداشت

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران : بانک مرکزی اعلام نمود با توجه به بالا بودن قیمت پیشنهادی فروش اوراق بدهی و همچنین کفایت میزان نقدینگی در بازار بین بانکی، این بانک در هفته جاری معامله ای در مورد عملیات بازار باز نداشت.

بانک مرکزی در هفته جاری عملیات بازار باز نداشت

به گزارش تور بالی اندونزی به نقل از بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز دوشنبه 9 تیرماه 1399 در سامانه بازار بین بانکی، در مورد موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز، این بانک یک سفارش در مهلت مشخص شده به وسیله سامانه بازار بین بانکی برای فروش اوراق بدهی دولتی دریافت کرد، اما با توجه به بالا بودن قیمت پیشنهادی و همچنین کفایت میزان نقدینگی در بازار بین بانکی، این بانک در هفته جاری معامله ای در مورد عملیات بازار باز نداشت.

ذکر این نکته لازم است بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد احتیاج بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا می نماید. موضع این بانک (خرید یا فروش اوراق بدهی دولتی) بر اساس پیش بینی شرایط نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، به وسیله انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام خواهد شد. متعاقب اطلاعیه یاد شده، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت مشخص شده به وسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1228

به "بانک مرکزی در هفته جاری عملیات بازار باز نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی در هفته جاری عملیات بازار باز نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید