برنامه ترکیه، پاکستان و مالزی برای تاسیس یک شبکه تلویزیونی مشترک ، مقابله با اسلام هراسی

به گزارش تور بالی اندونزی، نخست وزیر مالزی گفت که کشور با همکاری ترکیه و پاکستان میخواهد یک شبکه تلویزیونی راه اندازی کند تا از این طریق از اشاعه تصویرهای نادرست علیه اسلام و مسلمانان جلوگیری کند و با اسلام هراسی مقابله نماید.

برنامه ترکیه، پاکستان و مالزی برای تاسیس یک شبکه تلویزیونی مشترک ، مقابله با اسلام هراسی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در جمع رسانه های این کشور درباره ایده راه اندازی شبکه تلویزیونی برای مقابله با اسلام هراسی با مشارکت ترکیه و پاکستان گفت: باید کوشش کنیم تا اسلام واقعی را به صورت درست معرفی و اثبات کنیم تا شایعه ها و تصویرهای نادرست مبنی بر اینکه دین ما از تروریسم حمایت می نماید را رفع کنیم.

وی اضافه کرد: بسیاری از اخبار درباره اسلام نادرست و دور از واقعیت است؛ مسلمانان به عنوان تروریست نشان داده می شوند، گرچه دین اسلام با خشونت هیچ ارتباطی ندارد اما به جهانیان اینگونه نمایش داده می گردد.

ماهاتیر با تاکید بر اینکه برای از بین بردن این باور نادرست تصمیم به راه اندازی چنین شبکه ای گرفته اند، گفت: باید برای بین بردن تصورات نادرست درباره اسلام کوشش کنیم.

عمران خان: تلویزیون مشترک ترکیه-مالزی-پاکستان مشابه بی.بی.سی خواهد بود

عمران خان نخست وزیر پاکستان اما با حضور در شبکه های اجتماعی صحبت های مهاتیر را تایید کرد و با انتشار عکس خود به همراه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و مهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در شبکه های اجتماعی، نوشت، شبکه تلویزیونی مشترک این 3 کشور مانند بخش انگلیسی زبان بی.بی.سی خواهد بود.

او با اشاره به انتشار موضوعات مرتبط با مسلمانان در این شبکه، نوشت: در نشست مان تصمیم جهت راه اندازی یک شبکه تلویزیونی مشابه بی.بی.سی انگلیسی زبان برای انتشار موضوعات مربوط به مسلمانان و مقابله با اسلام هراسی را اتخاذ کردیم.

وی تاکید نمود که در پی جلسه ای که با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و مهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در نیویورک داشتند تصمیم گرفتند تا برای مبارزه با اسلام هراسی و معرفی اسلام حقیقی شبکه تلویزیونی به زبان انگلیسی راه اندازی نمایند.

خان ضمن ابراز امیدواری جهت از بین بردن تصورات نادرست درباره مسلمانان، توضیح داد: امیدواریم به وسیله این ابتکار به تمام سوء تفاهم ها درباره مسلمانان خاتمه دهیم و با تهیه و ساخت فیلم و سریال در مورد تاریخ اسلام و مسلمانان ارزش های دینی را به طور صحیح تشریح کنیم.

لازم به ذکر است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور شرکت در هفتاد وچهارمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد ، هفته پیش در نشستی با عنوان مقابله با نفرت پراکنی که به میزبانی مشترک ترکیه و پاکستان برگزار شده بود سخنرانی کرد. وی در این نشست بر لزوم مقابله و جلوگیری از نفرت پراکنی تاکید نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 424

به "برنامه ترکیه، پاکستان و مالزی برای تاسیس یک شبکه تلویزیونی مشترک ، مقابله با اسلام هراسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ترکیه، پاکستان و مالزی برای تاسیس یک شبکه تلویزیونی مشترک ، مقابله با اسلام هراسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید