برگزیت ، ادامه مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق

استیون بارکلی وزیر برگزیت بریتانیا در ادامه کوشش ها بر سر خروج توافقی بریتانیا از اتحادیه اروپا به بروکسل سفر می نماید تا با میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت دیدار کند.

برگزیت ، ادامه مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش یورونیوز، بارنیه روز پنج شنبه پیشنهاد کنونی بریتانیا را برای رسیدن به یک توافق جدید حول برگزیت غیرعملی خوانده و گفته بود اتحادیه اروپا منتظر پیشنهاداتی قانونی و عملی است.

در سوی مقابل دفتر نخست وزیری بریتانیا مذاکرات دوجانبه را رو به پیشرفت دانسته، هرچند اضافه نموده است که هنوز موانع قابل توجهی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

گفته می گردد مذاکرات اصلی، بر سر جانشین طرح موسوم به پشتوانه مرزی ایرلند (Backstop) است. از آنجا که بریتانیا تمایلی به کشیده شدن مرز فیزیکی میان ایرلند شمالی (در خاک بریتانیا) و ایرلند جنوبی (عضو اتحادیه اروپا) ندارد، این طرح موقتی که اکنون در دست اجراست نوعی پایش مرزی را تدارک میبیند تا بدون احتیاج به حصارکشی فیزیکی، کالاها و خدمات بتوانند به آسانی از بریتانیا وارد ایرلند شمالی و بالعکس شوند.

بوریس جانسون پیش تر گفته است هرگونه توافقی با اتحادیه باید متضمن الغای طرح پشتوانه مرزی ایرلند باشد.

این در حالی است که دیپلمات ها در اتحادیه اروپا شانس نهایی شدن یک توافق قبل از جلسه حساس 17 اکتبر سران اتحادیه در بروکسل را کمرنگ تر از گذشته می دانند.

مهلت اتحادیه اروپا به بریتانیا برای برگزیت در روز 31 اکتبر سال جاری به خاتمه می رسد.

در همین حال که نخست وزیر بریتانیا مصر به خروج قطعی در این روز است، چه با توافق و چه بدون توافق، نمایندگان مجلس بریتانیا طرحی را به تصویب رسانده اند که به موجب آن دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا تا روز 19 اکتبر درخواست تمدید مهلت برگزیت را ارائه کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 17 مهر 1398 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 442

به "برگزیت ، ادامه مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت ، ادامه مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید