بلایی که حواشی لیگ سر داور ایرانی آورد!

به گزارش تور بالی اندونزی، مهدی سیدعلی یک شنبه شب باز هم حاشیه ساز شد و اشتباهی را انجام داد که نه تنها در فوتبال ایران بلکه در سرارسر دنیا عجیب و غیرممکن است. او در جریان دیدار گل گهرسیرجان و شهرخودرو، پس از این که پرتاب اوت بلند بازیکن شهرخودرو به خلعتبری رسید، با اعلام کمک داور به اشتباه آفساید این بازیکن را گرفت که بلافاصله با اعتراض بازیکنان شهرخودرو متوجه اشتباه خود شد، اما او موقعیت خوب تیم مشهدی را از آن ها گرفت و شانس آورد که این دیدار با رجحان شاگردان سرآسیابی همراه شد تا همانند دیدار فولاد و استقلال دوباره فشار روی او افزایش پیدا نکند.

بلایی که حواشی لیگ سر داور ایرانی آورد!

البته کسی شک ندارد که مهدی سیدعلی یکی از بهترین داوران چند سال اخیر فوتبال ایران است و تصمیم ها و قضاوت های او در عین سختی صحنه ها توانسته در کلاس های آموزشی درس داده شود. حواشی دیدار فولاد و استقلال که باعث شد سرمربی آبی ها پستی را علیه این داور، جواد نکونام و بهنام ابوالقاسم پور منتشر کند که همان باعث افزایش فشار ها روی این داور شد. اعتراض های مختلف به داور و تهمت های رنگی به داوران مختلف در جامعه فوتبال ایران این فشار ها را افزایش می دهد و چنین اشتباهاتی هم با وجود این فشار ها و حاشیه ها دور از انتظار نیست.

نکته جالب دیدار فولاد و استقلال این بود که بسیاری از کارشناسان داوری معتقد بودند که تمام کارت قرمز های این داور درست بوده و این فرهاد مجیدی بوده که می خواست از مسئولیت فنی خود سر باز بزند و شکست را تقصیر این داور بیندازد. شاید قضاوت های 2 هفته اخیر سیدعلی باعث شود تا فوتبال دوستان خوب بدانند که فشار روی داورانی که نه بحث رنگی دارند و نه حقوق درست و حسابی از داوران می گیرند، چطور می تواند تمرکز آن ها را از بین ببرد و باعث شود عملکرد آن ها ضعیف تر از قبل شود.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1243

به "بلایی که حواشی لیگ سر داور ایرانی آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که حواشی لیگ سر داور ایرانی آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید