تأکید سفیر ایران بر تقویت همکاری ها با برزیل برای جبران خسارات مالی ناشی از کرونا

به گزارش تور بالی اندونزی، سفیر ایران در برازیلیا در شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در این شهر، بر تقویت همکاری های ایران و برزیل برای جبران خسارات مالی ناشی از شیوع کرونا تأکید کرد.

تأکید سفیر ایران بر تقویت همکاری ها با برزیل برای جبران خسارات مالی ناشی از کرونا

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه سیاست خارجی تور بالی اندونزی، مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در برازیلیا به عنوان اولین کشوری که سفارت خود را از ریودوژانیرو در 17 خرداد سال 1339 برابر با 7 ژوئن 1960 به پایتخت جدید منتقل کرد، با ابتکار سفارت جمهوری ایران در برازیلیا، مقامات منطقه فدرال پایتخت و با ارتباط تصویری مستقیم با سفارت برزیل در تهران و مشارکت اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در پایتخت های 2 کشور برگزار گردید.

در این مراسم که به جهت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و رعایت ملاحظات بهداشتی تنها با حضور عده معدودی از مهمانان برزیلی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، خانم آنا کریستینا کوبیتچک، تنها نوه ژوسلینو کوبیتچک رئیس جمهور فقید و صاحب نام برزیل که مراسم گشایش سفارت در شصت سال پیش با حضور وی صورت گرفته بود، بر دوستی و همبستگی 2 ملت ایران و برزیل تاکید نمود.

وی همچنین خواهان آن شد که بنیاد ملی کوبیتچک به صورت جداگانه این رویداد را در برنامه های آینده مورد توجه و تجلیل قرار دهد.

رودریگو آزردو سفیر برزیل در تهران و هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل از تهران و در ارتباط تصویری به این رویداد پیوستند.

حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل نیز طی سخنانی با مهم خواندن فرصت زنده نگهداشتن این رویداد بین 2 ملت و کشور ایران و برزیل و تاکید بر اینکه گشایش سفارت ایران به عنوان اولین سفارت در پایتخت جدید برزیل در سال 1960 میلادی رویدادی مهمی برای این شهر بوده است، استفاده از این فرصت ها برای تقویت گفت وگو، همکاری و همبستگی بین 2 ملت و کشور را مسئله ای حائز اهمیت توصیف کرد.

سفیر ایران همچنین گفت که 2 کشور و ملت در مناطق خود تحت تاثیر صدمات انسانی و مالی ناشی از کرونا قرار گرفته اند و در این شرایط افزایش همکاری بین 2 کشور برای جبران خسارات مالی به طرفین لازم است.

قریبی با اشاره به روابط دیپلماتیک 117 ساله ایران و برزیل، روابط 2 کشور را همیشه محبت آمیز و مبتنی بر احترام متقابل توصیف کرد که بایستی در همین راستا پیش برود.

رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر برزیل در تهران نیز ضمن ارزشمند خواندن ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا در برگزاری جشن شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در پایتخت این کشور گفت: روابط محبت آمیز 2 کشور همیشه در راستا تقویت و تامین منافع ملی بر اساس احترام متقابل پیش رفته است و ظرفیت های بسیاری وجود دارد که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

آزردو همچنین از برگزاری جشن شصتمین سالگرد ارتقای سطح روابط سیاسی برزیل با ایران به سطح سفارت در مهر ماه سال آینده اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد پس از بهبود شرایط کرونایی، تبادل هیأت های بازرگانی و مالی بین طرفین مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم همچنین آلوسیو کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال برزیل و بازیکن صاحب نام باشگاه های مطرح دنیا به نمایندگی از جامعه ورزشی برزیل حضور داشت.

گفتنی است که با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان تجمع با تعداد بالا، شخصیت های مطرح برزیلی با ارسال پیغام های ویدئویی شصتمین سالگرد گشایش سفارت ایران را تبریک گفتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1087

به "تأکید سفیر ایران بر تقویت همکاری ها با برزیل برای جبران خسارات مالی ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید سفیر ایران بر تقویت همکاری ها با برزیل برای جبران خسارات مالی ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید