تایلند 25 اکتبر 2015 را زمان انتخابات سراسری بیان کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران: حاکمان نظامی تایلند اعلام کردند، 25 اکتبر 2015 میلادی یعنی 3 آبان 1394 زمان برگزاری انتخابات سراسری این کشور خواهد بود.

تایلند 25 اکتبر 2015 را زمان انتخابات سراسری بیان کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل تور بالی اندونزی به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرمانده ارتش تایلند روز گذشته در پیامی تلویزیونی اظهار داشت، 25 اکتبر 2015 میلادی زمان دقیق برگزاری انتخابات سراسری این کشور خواهد بود.

بر اساس این گزارش فرمانده ارتش تایلند همچنین از تشکیل دولت موقت این کشور تا ماه آینده خبر داده است. وی تاکید نمود: قانون اساسی موقت تایلند اجازه تشکیل دولت و کابینه موقت را در ماه سپتامبر می دهد.

وی توضیح داد: پس از تشکیل دولت موقت شورای اصلاح قانون اساسی معرفی خواهد شد تا قانون اساسی دائمی تایلند را تنظیم و آماده کند. وی به این مساله اشاره ای ننموده است که آیا برای اجرا شدن قانون اساسی جدید تایلند همه پرسی برگزار خواهد شد یا نه.

اوایل ماه جاری فرمانده ارتش تایلند حدس های مطرح شده در مورد برگزاری انتخابات این کشور تا یک سال آینده را رد کرد و گفت: پیش از برگزاری انتخابات نظام سیاسی تایلند نیازمند اصلاحات ساختاری است.

ارتش تایلند 22 می دولت یینگ لاک شیناواترا نخست وزیر سابق را سرنگون کرد. این مساله موجب کاهش اعتماد سرمایه گذاران شده و تاثیر منفی زیادی بر وضعیت مالی تایلند داشته است.

شورای نظامی تایلند علاوه بر تاکید بر لزوم احیای مالی این کشور نسبت به هرگونه اعتراضات داخلی نسبت به کودتای نظامی هشدار داده است.

ارتش تایلند قانون اساسی را لغو نموده، مانع از برگزاری تجمعات شده و سیاستمداران را بازداشت نموده است. کودتای نظامی تایلند دو روز پس از برقراری حکومت نظامی توسط ارتش اعلام شده است.

فرمانده ارتش تایلند قول داده است که ارتش و نیروهای نظامی نظم و امنیت را پس از 6 ماه تنش و کشمکش های سیاسی برقرار خواهد نمود.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 576

به "تایلند 25 اکتبر 2015 را زمان انتخابات سراسری بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند 25 اکتبر 2015 را زمان انتخابات سراسری بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید