تداوم تظاهرات ضد آمریکایی در دیرالزور سوریه

به گزارش تور بالی اندونزی، شرایط شرق سوریه برای آمریکا و شبه نظامیان کُرد وابسته به این کشور مساعد نیست؛ به گونه ای که مردم این منطقه، خواهان اخراج آنان هستند و روزانه دست به تظاهرات می زنند.

تداوم تظاهرات ضد آمریکایی در دیرالزور سوریه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، نظامیان تروریست آمریکایی شامگاه پنجشنبه (روز گذشته) با همراهی شبه نظامیان کُرد وابسته به خود در نیروهای دموکراتیک سوریه به یک شهرک حمله کردند.

منابع محلی حاضر در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه گفتند که این حمله به شهرک ذیبان در شرق دیرالزور انجام شده است.

شبکه خبری روسیا الیوم به نقل از این منابع گزارش داد، این حمله پس از کشته شدن چهار شبه نظامی کُرد به دست افراد ناشناس انجام شده است.

منابع محلی همچنین خبر دادند که عناصر کُرد و آمریکایی از پایگاه غیر قانونی واشنگتن در میدان نفتی العمر سوریه به این منطقه آمدند و حمله را شروع کردند.

عناصر آمریکایی و کُرد با این حملات، شماری از غیر نظامیان را در پی کشته شدن این عناصر بازداشت کردند.

تداوم تظاهرات ضد آمریکایی در شرق سوریه

در همین ارتباط، شبکه خبری المیادین گزارش داد که تظاهرات مردمی علیه شبه نظامیان کُرد در منطقه شرق سوریه همچنان ادامه دارد.

کارکنان بخش بهداشت منطقه المعامل واقع در شمال دیرالزور روز گذشته دست به اعتراض زدند. اعتراض این افراد، به خدمات رسانی ضعیف در این بخش و نبود ابتدایی ترین تجهیزات پزشکی است.

معترضان با سر دادن شعارهایی، بی توجهی شبه نظامیان کُرد به بخش بهداشت و درمان را محکوم و تأکید کردند که این مسئله باعث افزایش نگرانی درباره شیوع ویروس کرونا در این منطقه است.

معترضان همچنین شبه نظامیان کُرد را متهم به فساد اداری و مالی کردند و بازخواست افراد فاسد را که دارییها را چپاول نموده و منابع این منطقه را به سرقت می برند، خواهان شدند.

اخیرا منابع خبری اعلام کردند که نیروهای دمکراتیک سوریه با حمایت آمریکا، فروش نفت مناطق شمال شرق این کشور به تروریست های حاضر در شمال و شمال غرب سوریه را مجددا شروع نموده اند.

شبه نظامیان کرد به همراه اشغالگران آمریکایی، بیشتر میادین نفتی و گازی شرق و شمال شرق سوریه را در اشغال خود دارند. ارتش سوریه اما تأکید دارد که این مناطق را از دست اشغالگران، آزاد خواهد نمود.

به همین دلیل، ساکنان شهرک ابوحمام واقع در شرق دیرالزور نیز در اعتراض به شرایط امنیت و مالی نامناسب این منطقه، به خیابانها ریختند.

معترضان به نام عشایر شرق دیرالزور، بیانیه ای منتشر کردند و خواهان آزادی تمام زندانیان در بندان زندانهای شبه نظامیان کُرد، تأمین آب و برق و مبارزه با فساد شدند.

این در حالی است که بار دیگر موج ترورها در استان دیرالزور شدت گرفته است؛ به طوری که افراد ناشناس أملح المحسین یکی از افراد سرشناس شهرک الشحیل را ترور کردند. المحیسن در نهاد شورای مدنی دیرالزور -وابسته به شبه نظامیان کُرد- فعالیت داشت.

یک منبع در عشایر سوریه به المیادین گفت که شیوخ قبیله العکیدات در جریان ملاقات با مسئولان ائتلاف آمریکایی، تأکید نموده اند که باید این منطقه را به ساکنان خود واگذار نموده و به جرایم شبه نظامیان کُرد خاتمه دهند.

وی با بیان اینکه شیوخ این قبیله حاضر نشدند با شبه نظامیان کُرد ملاقات نمایند، خاطر نشان کرد، این شیوخ هشدار دادند که دامنه اعتراضات افزایش خواهد یافت، ولی آمریکا در کوشش است که توافق مصالحه ای بین عشایر و شبه نظامیان کُرد منعقد کند.

قبیله العکیدات اخیرا تأکید کرد که برای خاتمه دادن به حضور اشغالگرانه آمریکا و کُردهای وابسته به این کشور، ارتش تشکیل داده که در هماهنگی کامل با ارتش سوریه واقع شده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1390

به "تداوم تظاهرات ضد آمریکایی در دیرالزور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تظاهرات ضد آمریکایی در دیرالزور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید