تغییر رویه نقشه گوگل در دوران کرونایی

به گزارش تور بالی اندونزی، شیوع ویروس کرونا و تغییر حجم ترافیک در دوران پاندمی گوگل را وادار کرد در نحوه پیش بینی ترافیک در سرویس نقشه خود تغییراتی دهد.

تغییر رویه نقشه گوگل در دوران کرونایی

به گزارش خبرنگاران، گوگل در یک پست جدید وبلاگ شرح داد چگونه پاندمی کووید 19 این شرکت را مجبور کرد در نحوه پیش بینی شرایط رانندگی مانند ترافیک برای کاربرانی که از سرویس نقشه Google Maps استفاده می نمایند، تغییراتی دهد.

در 13 سال گذشته هنگامی که کاربران آنالیز یک راستا در Google Maps را شروع می کردند، گوکل بر مبنای سالها اطلاعاتی که از سوی شرکت دیپ مایند فراهم شده است، زمان تقریبی رسیدن به مقصد را برآورد می کرد.

پیش از شیوع ویروس کرونا زمان سفرهای صبحگاهی بر مبنای سالهای اطلاعاتی که گوگل از شرایط هوا، تصادفات احتمالی و جاده های در راستا کاربر داشت، ممکن بود یک ساعت طول بکشد. اما گوگل دریافت که ترافیک جهانی پس از شروع قرنطینه در اوایل سال جاری 50 درصد کاهش پیدا نموده و شیوه مورد استفاده توسط این شرکت دیگر موثر نیست.

از زمان شیوع ویروس کرونا، گوگل اطلاعات ترافیک قدیمی را کنار گذاشته و مدلهایش را تغییر داده تا الگوهای ترافیکی دو تا چهار هفته گذشته را در اولویت قرار دهد. این به معنای آن است که این شرکت همچنان سرویس قابل اطمینان را ارایه خواهد داد به خصوص اگر مناطق تحت قرنطینه به تدریج بازگشایی شوند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، گوگل مدعی است که درستی پیش بینیهای ترافیکی در Google Maps بیش از 97 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1341

به "تغییر رویه نقشه گوگل در دوران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رویه نقشه گوگل در دوران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید