توصیه هایی برای مدیریت مصرف آب در شرایط کرونا

به گزارش تور بالی اندونزی، رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به بیان توصیه هایی برای مدیریت مصرف آب در شرایط کرونایی با توجه به احتمال کمبود آن در فصل تابستان پرداخت.

توصیه هایی برای مدیریت مصرف آب در شرایط کرونا

به گزارش تور بالی اندونزی به نقل از میزان، شهربانو امانی به تشریح افزایش سرانه مصرفی آب مردم با شیوع کرونا و نگرانی نسبت به کمبود آب در تابستان گفت: مشکل آب در تهران و در کشور یک مشکل واقعی است و میزان مصرف مردم پایتخت بیش از حد استاندارد است.

وی ادامه داد: میزان مصرفی آب مردم نسبت به حجم منابع آبی کشور نگران کننده است چرا که مصرف بسیار بیشتر از ذخیره آبی کشور است، در نتیجه مردم باید این مساله را رعایت کنند.

رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط کرونایی و افزایش نیاز مردم به آب برای امر ضدعفونی شرح داد: ما اکنون شاهد هستیم که برخی افرادی که در منزل هستند و جایی هم نمی فرایند، مرتبا در حال شستشوی دست هایشان هستند در حالی که وقتی با بیرون ارتباطی نداریم و با موارد مشکوکی هم برخورد نکرده ایم، نیاز به شستشوهای چندباره دست ها نیست و این مساله می تواند هم منابع آبی را هدر بدهد و هم اینکه به پوست دست این افراد آسیب بزند.

امانی گفت: در شستشوها باید هم به این مساله توجه کرد که وقتی در حال ضدعفونی دست هایمان هستیم، همینطور شیر آب را باز نگه نداریم و در مصرف آب صرفه جویی کنیم با توجه به اینکه این کار را می توانیم با یک دستمال مرطوب هم انجام دهیم.

این عضو شورای شهر تهران شرح داد: متاسفانه برخی شیر آب را به طور مستمر باز نگه می دارند تا کار ضدعفونی را انجام دهند در حالی که نیازی به این کار نیست و باید از منابع آبی کشور حفاظت شود.

امانی با اشاره به آخرین تمهیدات شهرداری در صورت کمبود آب در فصل تابستان با شیوع کرونا گفت: یکی از اقدامات خوبی که شهرداری تهران با اداره آب و فاضلاب انجام داده، تهیه منابع ذخیره ای در حوزه کمبود آب است تا در شرایط بحران بتوانند از این منابع آبی استفاده کرد تا اگر با بحرانی روبه رو شدیم از این منابع استفاده شود.

وی ادامه داد: این مساله دلیلی بر این مساله نیست که چون این مخازن پیش بینی شده است، ما مدیریت مصرف آب نداشته باشیم و منابع ذخیره ای آب خودمان را بی رویه مثل ذخایر باغات و فضای سبزمون استفاده کنیم.

این عضو شورای شهر تهران گفت: باید همه برای این منابع خدادادی شهرمان احترام قائل باشیم و برای حفظ و ارتقای آن ها تلاش کنیم چرا که در برابر نسل آینده هم باید پاسخگو باشیم و مصرف بی رویه ای در هر حوزه ای می تواند ما را شرمسار نسل های آینده کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1162

به "توصیه هایی برای مدیریت مصرف آب در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای مدیریت مصرف آب در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید