توضیحات وزارت نفت درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری

به گزارش تور بالی اندونزی، تهران (پانا) - اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری به فرزندان شهدا و مفاد ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، توضیحاتی ارائه داد.

توضیحات وزارت نفت درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری

به گزارش معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، پیرو پرسش های همکاران درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری و ابهام هایی که برای بعضی فرزندان معزز شهدا در این زمینه وجود دارد، اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی توضیحاتی را به توضیح زیر ارائه داد.

پیرو پرسش های چندباره همکاران درباره فوق العاده ایثارگری و ابهام های مطرح شده درباره دلیل پرداخت نشدن این فوق العاده از سال 1392 تا سرانجام سال 1395 به فرزندان شاغل شهدا، به اطلاع می رساند:

بر اساس مفاد ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، شهدا، جانبازان 25 درصد و بالاتر و آزادگان شاغل، مشمول دریافت فوق العاده ایثارگری قرار گرفته اند.

مشمولان فوق براساس ضوابط ابلاغی از تاریخ اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران (سال 1392) واجد شرایط دریافت این فوق العاده (معادل 25 درصد حداقل حقوق کارکنان دولت) هستند.

از آنجا که عبارت همسران و فرزندان شهدا براساس مفاد بند پ ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه برای برخورداری از فوق العاده ایثارگری، به ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران افزوده شده، تاریخ اجرای قانون برنامه ششم (1/1/1396) در این زمینه ملاک اقدام قرار گرفته است.

بنابراین به منظور انطباق با تکلیف قانون یادشده، فرزندان و همسران شهدا از یکم فروردین ماه 96 مشمول دریافت فوق العاده ایثارگری هستند که مراتب برای اقدام به شرکت ها ابلاغ شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1474

به "توضیحات وزارت نفت درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزارت نفت درباره پرداخت فوق العاده ایثارگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید