توهین کنندگان به سرود ملی چین در هنگ کنگ مجازات می شوند

به گزارش تور بالی اندونزی، هنگ کنگ امروز (چهارشنبه) از یک قانون جدید پیشنهادی رونمایی کرد که به موجب آن هر کسی که به سرود ملی کشور چین بی احترامی کند، مجازات شده و تا سقف سه سال حبس برای این جرم در نظر گرفته می گردد.

توهین کنندگان به سرود ملی چین در هنگ کنگ مجازات می شوند

به گزارش تور بالی اندونزی به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اتفاق در حالی رخ می دهد که پکن فشارها را بر این منطقه خودمختار به منظور افزایش نفوذش بر آن بالا برده است.

این لایحه برای نخستین بار در 23 ژانویه گذشته در پارلمان این دولت شهر مطرح شد و مایه مناقشه جدید میان مقامات هنگ کنگ و فعالان دموکراسی خواه در این شهر که معترض به برچیده شدن تدریجی آزادی ها هستند شده است.

هنگ کنگ از زمانی که چین اقدام به اصلاح قوانین در زمینه نحوه و مکان مناسب برای خواندن سرود ملی کرد، این قانون را مورد نظر قرار داد. این در حالی است که چین قوانینی را که از قبل جلوی پخش سرود ملی در مهمانی ها، عروسی ها و مراسم های خاکسپاری می گرفتند سخت گیرانه تر نموده است. امروز (چهارشنبه) یک پیش نویس از این لایحه انتشار علنی پیدا کرد که نشان داد این دولت شهر برنامه ریزی نموده است تا یک نسخه کپی برداری شده از قانون های مربوط به سرود ملی چین را تصویب کند و برای موارد جدی بی احترامی به سرود ملی چین حداکثر مجازات سه سال زندان را در نظر گرفته است. این قانون پخش سرود ملی را به شیوه غیرمحترمانه یا تحریف شده با نیت توهین ممنوع می نماید. در پیش نویس آن گفته شده که این قانون در عین حال دخل و تصرف در متن سرود ملی و ملودی آن را ممنوع می نماید. در عین حال برای این جرم به غیر از مجازات حبس جریمه تا سقف 50 هزار دلار هنگ کنگ در نظر گرفته شده است.

پاتریک لیپن، وزیر امور داخلی هنگ کنگ به تور بالی اندونزی، گفت: این قانون قرار است منزلت سرود ملی را حفظ نموده و احترام گذاشتن را حمایت کند. سال ها است که تماشاگران فوتبال هنگ کنگی در برخی از مسابقات فوتبال به هنگام پخش سرود ملی اقدام به هو کردن می نمایند. برخی دیگر از تماشاگران نیز به هنگام پخش این سرود اقدام به پشت کردن و به نمایش گذاشتن بنرهای استقلال طلبی هنگ کنگ می نمایند.

با تور چین همراه شوید

پیش نویس این لایحه به مساله سخت شناسایی متهمان در یک جمعیت تماشاگران فوتبال به عنوان یکی از دلایلی اشاره نموده که مطابق آن پلیس دو برابر حجم زمانی معادل یک سال را دریافت خواهد نمود تا درباره یک جرم غیر قابل پیگرد تحقیق کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 130

به "توهین کنندگان به سرود ملی چین در هنگ کنگ مجازات می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین کنندگان به سرود ملی چین در هنگ کنگ مجازات می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید