جزئیات نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی

به گزارش تور بالی اندونزی، نشست سه جانبه ایران، انصارالله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (E4) در وزارت امور خارجه برگزار گردید.

جزئیات نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه نوشت: در چارچوب رایزنی های جمهوری اسلامی ایران جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن نشست مشترک سه جانبه ای با حضور هیاتی از ایران به ریاست علی اصغر خاجی دستیار وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، هیاتی از انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن و سفرا و روسای نمایندگی های چهار کشور ذی ربط اتحادیه اروپا موسوم به E4 (انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا) در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.

هیات های حاضر در این نشست، دیدگاه دولت های متبوع خود را در مورد تحولات یمن از جمله در موضوعات سیاسی، میدانی و وضعیت انسانی یمن به شکل مشروح بیان و از استمرار وضعیت بحرانی یمن که به کشته و مجروح شدن ده ها هزار یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور منتهی شده است، عمیقا ابراز تاسف کردند.

در سرانجام این نشست، هیات های شرکت کننده، با تاکید بر لزوم توقف هرچه سریع تر جنگ، بر راه چاره سیاسی به عنوان راه چاره نهایی بحران یمن تاکید و با ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن خواهان تسریع در ارسال یاری های انسانی شدند.

همچنین، هیات های شرکت کننده بر لزوم اجرای کامل توافقات استکهلم و انجام تعهدات کامل طرفین تاکید کردند و آن را مقدمه ای بر حل و فصل نهایی سیاسی بحران یمن دانستند.

هیات سیاسی انصارالله هفته گذشته به تهران آمده بود و در این مدت، با رهبر انقلاب، وزیر امور خارجه و بعضی دیگر از مقامات کشورمان دیدار و گفت وگو نموده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 352

به "جزئیات نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید