جزئیات پیگیری علت فوت دانشجویان اهواز به روایت وزیر علوم

به گزارش تور بالی اندونزی، وزیر علوم گفت: علت فوت دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اکنون در دست آنالیز است و از همکاران درخواست شده درباره سوابق تحصیلی این دانشجویان تحقیق نمایند.

جزئیات پیگیری علت فوت دانشجویان اهواز به روایت وزیر علوم

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، منصور غلامی درباره ورود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به پرونده فوت دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: این اتفاقات، خبرهای ناگواری است که رخ می دهد و بخش های مربوطه حساس تر می شوند.

وی اضافه کرد: از همکاران درخواست شده سوابق تحصیلی این دانشجویان را در حیطه مسائل شخصی خاص در دانشگاه یا مجموعه دوستان شان آنالیز نمایند تا معین گردد از موضوعی نگرانی یا ناراحتی داشته اند یا خیر.

وی درباره فوت یکی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید نمود: علت فوت هنوز معین نشده است چرا که دانشجو ساعت 11 شب شخصاً خوابگاه را ترک نموده و دیگر بازنگشته است و آنالیز مسائل جنایی آن وظیفه پلیس است.

وزیر علوم با بیان اینکه مراکز مشاوره دانشجویی از گذشته در دانشگاه ها فعال بوده است، گفت: رویکردی که در سال های اخیر در پیش گرفته ایم پایش محیط های دانشجویی بود و نه صرفاً مراجعه؛ البته قبلا اعلام می شد هر دانشجویی که به مراکز مشاوره مراجعه کرد مورد مشاوره و هدایت قرار گیرد.

غلامی ادامه داد: در سال های اخیر، رویکرد مراکز مشاوره پایشی مدنظر قرار گرفته است به این نحو که به وسیله مسوولان، استادان، خانواده و دوستان این دانشجو در جریان مسائل یا نگرانی های خاص او قرار بگیرند تا در موارد خاص به او یاری نمایند.

وی با اشاره به اثرات مراکز مشاوره بر حل مسائل دانشجویان، اعلام کرد: گزارش ها حاکی از آن است که گروه های مشاوره توانسته اند موارد زیادی از این مسائل را حل نمایند اما گاهی اوقات هم افراد یا خودشان رغبتی برای حل کردن مسائل شان نشان نمی دهند یا بروز و ظهور نداشته که به آن حساس شده و پیگیری نمایند.

این مقام مسئول وزارت علوم گفت: ریشه و علل این مسائل را برای بازنگری در روش های پیش روی مان آنالیز می کنیم.

حدود 2 هفته پیش 2 دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز اقدام به خودکشی کردند که مسوولان دانشگاه توضیحاتی در مورد این خودکشی ها ارائه دادند. همچنین یک تیم روان کاو از سوی وزارت علوم به خوابگاه های دانشگاه شهید چمران اعزام شدند تا موضوع را آنالیز نمایند.

عصر روز دوشنبه نیز خبری مخابره شد که یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد. با وجود انجام عملیات CPR (احیای قلبی، ریوی) این دانشجو فوت شده بود. همچنین یک دانشجوی دختر رشته پزشکی از این دانشگاه در خواب فوت نموده بود.

به گفته فرهاد ابول نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، علت فوت این دانشجویان در دست آنالیز است و کمیته بحران با حضور جمعی از پزشکان در این دانشگاه تشکیل شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 750

به "جزئیات پیگیری علت فوت دانشجویان اهواز به روایت وزیر علوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پیگیری علت فوت دانشجویان اهواز به روایت وزیر علوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید