جهش خطرناک ویروس کرونا

به گزارش تور بالی اندونزی، دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می گردد.

جهش خطرناک ویروس کرونا

خوشه های پروتئینی کووید به 10 شکل متفاوت تغییرشکل می دهند تا آسان تر به ارگانیزم نفوذ نمایند. یک تیم محققان از انستیتوی فرانسیس کریک بریتانیا دست به یک آزمایش زدند و مشخص کرد که خوشه های پروتئینی تغییر می نمایند و سرسخت تر می شوند.

در این آزمایشات مشخص شد که ویروس گریپ و ایدز از چنین مکانیزم پیچیده نفوذی برخوردار نیستند. در شرایط آزمایشگاهی، خوشه های پروتئینی ویروس فقط طی 60 ثانیه تغییر فرم دادند. اما در شرایط واقعی این ویروس احتیاج به وقت بیشتری برای شیوع دارد.

تا کنون بیش از 33 میلیون نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت دنیای اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد نماینده بیماری را شناسایی نموده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می تواند به وسیله قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل گردد. حدس زده می گردد که ممکن است این بیماری به وسیله تماس با این آبزیان یا خوردن آن ها منتقل گردد، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می گردد. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. بعضی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می شوند. آنچه باعث نگرانی می گردد این است که فرد دچار ذات الریه گردد.

سازمان بهداشت دنیای شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

منبع: فرادید
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1378

به "جهش خطرناک ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش خطرناک ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید