خبرنگاران سند ارتقای شرایط زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تصویب شد

به گزارش تور بالی اندونزی، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سند ارتقای شرایط زنان و خانواده در این استان که برای نخستین بار به صورت هدفمند و مدون تهیه و اجرایی شده به تصویب رسید.

خبرنگاران سند ارتقای شرایط زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تصویب شد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

فریبا برنایی بجد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این طرح امروز در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان که به ریاست استاندار و با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه برای ارتقای شرایط زنان سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستان از اسناد بالادستی، هم اندیشی نخبگان، فعالان اجتماعی و گروه های مختلف مرجع بهره گرفتیم، گفت: بیش از 250ساعت، زمان برای تهیه این سند صرف شده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این سند در قالب اسناد تدوین شده است، اضافه کرد: گروه های تاثیرگذار در حوزه بانوان و خانواده با برگزاری نشست های تخصصی نسبت به نهایی شدن سند اقدام نموده اند.

وی بیان نمود: مطالعات تکمیلی و تلفیق نهایی سند نیز صورت گرفته و در فرآیند تدوین سند با حضور اساتید، سازمان های مردم نهاد، کاهش و کنترل طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گرفته است.

برنایی بجد ادامه داد: در آنالیز تیم کاری برای تهیه سند، دفتر امور بانوان و خانواده، اعضای هیئت علمی دانشگاه و دیگر دستگاه ها نقش آفرینی نموده اند.

وی همچنین از دستگاه های اجرایی خواست از این پس بر اساس سند ارتقای شرایط زنان و خانواده در این حوزه برنامه ریزی نمایند و به صورت عملیاتی این سند مورد توجه وزارتخانه ها و معیاری برای ارزشیابی مدیران تلقی گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1153

به "خبرنگاران سند ارتقای شرایط زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سند ارتقای شرایط زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید