خبرنگاران مدیر پیشین اف.بی.آی نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد

به گزارش تور بالی اندونزی، نیویورک- خبرنگاران- مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا، اظهارات ترامپ درباره مسایل نژادی را استفاده از شلنگ آتش نشانی، برای ریختن نفت بر روی آتش توصیف کرد و نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد.

خبرنگاران مدیر پیشین اف.بی.آی نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، کوری بوکر روز چهارشنبه در کمیته قضایی سنای آمریکا که میزبان مجازی جیمز کومی مدیر سابق اف بی آی بود، به تهدیدی که انتخابات آمریکا با آن روبرو است، اشاره کرد و افزود: ما خطرات اساسی قریب الوقوعی را داریم که انتخابات ما را تضعیف می کند.

وی اظهارات دونالد ترامپ در نخستین مناظره را برهم زننده توصیف کرد و ادامه داد: او بار دیگر از محکوم کردن سفیدپوستان برتری طلب اجتناب کرد و خواستار ایستادگی یک گروه شد.

این سناتور دموکرات به مقاله کومی در سال 2019 که در نیویورک تایمز منتشر شده بود، اشاره کرد و گفت: در آن مقاله گفتید که چگونه رئیس جمهوری ترامپ به عمد شعله های هواداری نژادی را در آمریکا برافروخت.

کومی در این باره گفت: آمریکا همواره بر یک رادیواکتیو کوچک در حال جوشیدن است ما آن را با قانون و فرهنگ کنترل کرده ایم. وقتی که رئیس جمهوری آمریکا درباره این گروه صحبت می کند در واقع او این ماده رادیواکتیو را از جاده ای که ما در طول 50 سال با سرکوب خشونت نژادپرستی کنترل می کردیم، خارج می سازد. این عمیقا پیشرفت را مختل می کند.

پس از این اظهارات، سناتور بوکر با اشاره به حادثه 11 سپتامبر که به اتفاق آن را تروریست داخلی خواندند، اظهار کرد: از کلیسای کارولینای جنوبی تا سینگاک پیتسبرگ، تعداد زیادی از آمریکایی ها به واسطه تروریست هایی کشته شدند که توسط جناح راست سازمان دهی شده اند.

کومی در پاسخ گفت: بر اساس داده هایی که می دانم، درست است.

سناتور بوکر سپس ادامه داد: تروریست داخلی سازمان دهی شده از جناح راست، نفرت و تعصب را تغذیه می دهند، چقدر شرم آور بود که رئیس جمهوری آمریکا حاضر به محکوم کردن آنها نشد و اینکه گروه های سفید برتری طلب و خشونت طلب همچون پسرها مغرور برای روان جوامع ما خطرناک هستند.

وی افزود: گروه های دیگر ملی گرا هم رفتارهای خشونت آمیز مشابه را داشته اند که شاهد آنها بوده ایم، به نظر شما چقدر این اظهارات از نظر روانی بر این گروه ها اثر دارد؟

مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا در پاسخ گفت: این اظهارات به آنها یک گواهینامه می دهد و چشمان این افراد را که رادیواکتیو جوشان تولید می کنند، خنک می کند. این مساله باعث جذب بیشتر به این گروه با نمای کادو شده می شود. این اظهارات یک گذرنامه آزاد برای کسانی است که هیچ جامعه ای آنها را نمی خواهد. من نمی دانم امروز رئیس جمهوری آنچه را گفته است، اصلاح کند اما امیدوارم که انجام دهد.

در ادامه، سناتور دموکرات خطاب به کومی گفت تنها شما نیستید که این را می گویید، نخستین مدیر اف بی آی و آخرین آن هم نیستید که به صراحت خطر خشونت سفیدبرترپندارها را مطرح می کند. کریستف ری جانشین شما در اف بی آی هم در ادای شهادت جدید خود اظهار کرد افراط گرایی سفیدبرتر پنداری در مرتبه نخست خشونت با انگیزه نژادی به عنوان تروریست داخلی واقع شده است.

بوکر با اشاره به اظهارات ترامپ که گفت در صورت باخت، مشروعیت انتخابات را زیر سوال خواهد برد، اظهار کرد: رئیس جمهوری به صراحت از خودداری از انتقال مسالمت آمیز قدرت سخن می گوید. اظهارات رئیس جمهوری چگونه توانایی اف بی آی در برخورد با تهدید گروه های خشونت طلب دست راستی را کاهش می دهد؟

کومی در پاسخ با تاکید بر اینکه اف بی آی با آتش خشونت نژادی مبارزه می کند، افزود: رئیس جمهوری با استفاده از چنین کلماتی، در واقع از شلنگ آتش نشانی بر آتش، نفت می پاشد. شاید او اشتباه گفته باشد اما امیدوارم سراسر کشور، ای گروه ها را محکوم کنند.

سناتور بوکر از مدیر پیشین اف بی آی پرسید با توجه به اینکه 35 روز تا انتخابات باقی است و آیا این هشداری نیست که این گروه در کنار رئیس جمهوری آمریکا برای ایجاد یک جنگ قرار گیرد؟

کومی در جواب گفت: بله، معنای ریختن نفت بر آتش در جمله من، همین بود. این یک موقعیت خطرناک برای همه ما ایجاد خواهد کرد. نه فقط برای رنگین پوستان بلکه برای همه جوامع خطرناک است و رئیس جمهوری آمریکا باید به خاطر این مساله مجازات شود.

سناتور رنگین پوست که در رقابت مقدماتی انتخابات رقیب جو بایدن هم بود، ادامه داد: وقتی که رئیس پیشین و فعلی اف بی آی از مواجهه با یک تروریست داخلی سخن می گویند، و متفق القول هستند که اظهارات رئیس جمهوری آمریکا آن را محکوم نمی کند، ما را گرد هم نمی آورد بلکه با شلنگ آتش نشانی، نفت بر آتش نفرت افکنی می پاشد در حالیکه به سمت انتخابات می رویم.

بوکر تاکید کرد: این تهدیدی برای مبانی دموکراسی و فرایند انتخاباتی ما است. سنای آمریکا باید به طور فراحزبی در مقابله با آن اقدام کند.

وی شرح داد: رئیس جمهوری آمریکا در مناظره شب گذشته، نفت بر آتش نفرت پاشید.

انتخابات آمریکا در 13 آبان ماه امسال برگزار خواهد شد. ترامپ بارها نسبت به نتایج انتخابات تشکیک کرده و گفته است اگر او برنده نشود، احتمال دستکاری و تقلب وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1383

به "خبرنگاران مدیر پیشین اف.بی.آی نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیر پیشین اف.بی.آی نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید