خبرهای جدید درباره آخرین شرایط واکسن کرونای کوبایی

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران: دو واکسن از پنج واکسن کرونای کوبا در حال سپری کردن مرحله سوم آزمایش بالینی هستند تا این کشور که تحت تحریم های گسترده واشنگتن واقع شده است به یکی از کشورهای پیشرو در فراوری واکسن در آمریکای جنوبی تبدیل گردد.

خبرهای جدید درباره آخرین شرایط واکسن کرونای کوبایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، کوبا با داشتن دو واکسن کرونا که در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارند در حال پیشروی به سوی تبدیل شدن به نخستین کشور احتمالی در آمریکای لاتین است که واکسن کرونای داخلی خود را دارد.

کوبا که جزیره ای با 11 میلیون جمعیت بوده و چندین دهه است که تحت تحریم های آمریکا واقع شده است 5 واکسن کرونا دارد که دو واکسن این کشور با نام های سابرانا 02 و آبدالا از ماه پیش در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارند.

بر اساس گزارش ها، قرار است که 44 هزار نفر واکسن سابرانا 02 را دریافت نموده و حدود 44 هزار داوطلب نیز واکسن آبدالا را دریافت خواهند کرد.

مرکز مهندسی ژنتیک و بیوفناوری که در حال توسعه واکسن آبدالا است امیداور است که نتایج موثر آزمایش این واکسن اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) معین گردد و انتظار می رود که نتایج واکسن سابرانا 02 که توسط موسسه فاینالی توسعه یافته در ماه می (اردیبهشت) نهایی گردد.

مرحله سوم واکسن سابرانا 02 در کشورهای دیگر از جمله ونزوئلا و ایران نیز در حال اجرا است.

اوایل ماه جاری میلادی، ونزوئلا اظهار داشت که قراردادی با کوبا امضا نموده که به این کشور امکان می دهد تا واکسن آبدالا را در این کشور فراوری کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1774

به "خبرهای جدید درباره آخرین شرایط واکسن کرونای کوبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای جدید درباره آخرین شرایط واکسن کرونای کوبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید