در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ آخرین جزئیات از نشت نفت در مزارع شهر ری

به گزارش تور بالی اندونزی، رئیس محیط زیست شهر ری درباره آخرین جزئیات نشت نفت در مزارع کشاورزی و آلوده شدن آب های زیرزمینی این منطقه توضیحاتی داد.

در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ آخرین جزئیات از نشت نفت در مزارع شهر ری

زهره عبادتی رئیس اداره محیط زیست شهر ری در تبادل نظر با خبرنگار ، با اشاره به نشت نفت در مزارع کشاورزی این منطقه اظهار کرد: موضوع نشت نفت در زمین های زراعی و اراضی کشاورزی جنوب تهران با جدیت پیگیری می گردد و این نشتی تحت کنترل است.

وی اضافه کرد: بخشی از زمین های زراعی شهر ری که بر اثر نشت نفت آلوده شده بودند؛ براساس مصوبه دستگاه های مختلف توسط پالایشگاه نفت خریداری و محصولات آلوده معدوم می شوند.

ماجرای سبزی های نفتی پایتخت به کجا رسید؟

عبادتی گفت: دو چاه غیرمجاز نفت که نشتی از آن ها اجرا شده بود مسلوب المنفعه شد و دیگر از این چاه ها نمی توان استفاده کرد.

وی توضیح داد: براساس پیگیری های اجرا شده تعیین شد که منشا نشت نفت خط لوله بنزین مربوط به پالایشگاه شازند بود.

رئیس اداره محیط زیست شهر ری با بیان اینکه خرابی خط لوله ترمیم شده و دیگری مسئله ای در این رابطه وجود ندارد، اعلام نمود: قرار است پالایشگاه برنامه های نظارتی خود در مورد پاکسازی هایی که منجر به آلوده شدن خاک و آب های زیرزمینی می گردد را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه چاه های اطراف ری نمونه برداری شد و مسئله ای از لحاظ نشت نهاده های نفتی وجود ندارد، گفت: 360 حلقه چاهی که در آن منطقه احداث شده مربوط به چاه های حدس پالایشگاه و جمع آوری فرآورده های نفتی بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 180

به "در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ آخرین جزئیات از نشت نفت در مزارع شهر ری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ آخرین جزئیات از نشت نفت در مزارع شهر ری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید