دعوت چین از دیپلمات های خارجی و سازمان ملل برای بازدید از سین کیانگ

به گزارش تور بالی اندونزی، وزارت خارجه چین گفت از دیپلمات های خارجی برای بازدید از مراکز آموزشی در سین کیانگ دعوت نموده است.

دعوت چین از دیپلمات های خارجی و سازمان ملل برای بازدید از سین کیانگ

به گزارش تور بالی اندونزی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کانگ لو، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: سین کیانگ یک منطقه باز بوده و ما استقبال می کنیم که همه طرف ها از جمله دیپلمات های خارجی و مقامات سازمان ملل به این منطقه آمده و به قوانین چین احترام بگذارند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه اضافه نمود: افرادی که از این مراکز آموزشی بازدید می نمایند باید از قوانین پیروی نموده و از هرگونه جانبداری و سوء برداشت و تحریف پیغام ها خودداری نمایند.

یک مقام سین کیانگ که خواست نامش فاش نگردد، اظهار داشت: دیپلمات های 12 کشور از جمله روسیه، اندونزی، هند، قزاقستان، پاکستان به مراکز آموزشی در ماه دسامبر دعوت شدند.

همچنین یک گروه از رسانه های خارجی از جمله رویترز و ایتارتاس روسیه در سوم تا پنجم ژانویه از این مراکز بازدید کردند.

لی وی یک کارشناس ضد تروریسم پکن که به این مراکز آموزشی در سین کیانگ در ماه نوامبر دعوت شده بود، اظهار داشت: بیشتر 12 کشوری که به سین کیانگ دعوت شدند، خود آنها نیز با تهدید افراط گرایی روبرو بوده و سفر آنها باعث تسهیل تبادل تدابیر ضد افراط گرایی می گردد.

لی اضافه نمود: تدابیر ضد افراط گرایی سین کیانگ تاکنون تاثیر بسزایی داشته و به ایجاد یک جامعه باثبات یاری نموده است. این در حالی است که بسیاری از کشورها نیز از افراط گرایی و ترویسم رنج می برند و هنوز هیچ گونه تدابیر ضد افراط گرایی اعمال نکردند.

کارشناسان اظهار داشتند: هیچ گونه حادثه ای در 23 ماه گذشته رخ نداده است.

لی اضافه نمود: برخی از این 12 کشور همکاری های ضد تروریسم با چین دارند. برای مثال چین توانسته است برخی از افراط گرایان که از سین کیانگ به وسیله تایلند به خاورمیانه فرار نموده بودند بازگردانند.

روزنامه ایندیپندنت زمانی که اندونزی برای بازدید از این مراکز دعوت شد، صدها معترض در مقابل سفارت چین در اندونزی در ماه دسامبر تجمع نموده و خواهان سرانجام یافتن بازداشت مسلمانان اویغور شد.

با تور چین همراه شوید

با این حال سخنگوی سفارت چین در جاکارتا در واکنش به این اعتراضات اعلام نموده بود که چین از آزادی مذهبی مردم از جمله مردم اویغور حمایت می نماید.

لی اضافه نمود: کشور اندونزی به عنوان بزرگترین کشور دارای جمعیت مسلمان با خطر تروریسم روبرو است.

برخی از مقامات در سین کیانگ اظهار داشتند: دعوت از دیپلمات ها و رسانه های خارجی در واکنش به گزارش های رسانه های غربی درباره تدابیر ضد تروریسم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 131

به "دعوت چین از دیپلمات های خارجی و سازمان ملل برای بازدید از سین کیانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت چین از دیپلمات های خارجی و سازمان ملل برای بازدید از سین کیانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید