دولت افغانستان و احتمال کاهش بودجه نهادهای امنیتی

به گزارش تور بالی اندونزی، پس از برداشت های آمریکا از بودجه نیروهای امنیتی افغان و اختصاص آن به ساخت دیوار مکزیک، دولت افغانستان نیز بیان کرد که طرح کاهش بودجه نهادهای امنیتی این کشور را آنالیز می نماید.

دولت افغانستان و احتمال کاهش بودجه نهادهای امنیتی

به گزارش دفتر منطقه ای تور بالی اندونزی، ریاست جمهوری افغانستان برای سال آینده بودجه وزارت کشور افغانستان را حدود 8 میلیون دلار کاهش می دهد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در این باره گفت: کاهش چشمگیری در بودجه امنیتی ایجاد نخواهد شد تنها هزینه های غیر ضروری کاهش یافته است تا از ضایع شدن بودجه جلوگیری کنیم.

به گزارش آریانا در طرح بودجه سال 1399 هجری شمسی بیش از 2 میلیارد دلار را برای وزارت های دفاع، کشور و ریاست امنیت ملی در نظر گرفته است که نشان دهنده افزایش در بودجه وزارت دفاع و امنیت ملی و کاهش در بودجه وزارت کشور است .

در سند بودجه سال اقتصادی آینده افغانستان، برای وزارت دفاع افغانستان بیش از یک میلیارد دلار، برای وزارت کشور 720 میلیون دلار و برای ریاست عمومی امنیت ملی 253 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان در این باره گفت که کاهش انجام شده هیچ کاستی را بوجود نخواهد آورد.

سید عبدالقیوم سجادی عضو مجلس افغانستان اما می گوید در صورتیکه تغییری اساسی و جدی در شرایط جنگ افغانستان و در مدیریت و رهبری نهادهای امنیتی صورت نگیرد، این کاهش می تواند خودش مشکل ساز باشد .

عارف رحمانی، عضو دیگر مجلس نیز گفت: با توجه به حال و اوضاع کشور احتیاج داریم که این بودجه کاهش پیدا نکند .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 696

به "دولت افغانستان و احتمال کاهش بودجه نهادهای امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان و احتمال کاهش بودجه نهادهای امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید