رقم پیشنهادی پرسپولیس به مهدی ترابی لو رفت!

به گزارش تور بالی اندونزی، او می خواهد به پرسپولیس برگردد، چراکه هم او برای احیای دوباره به پرسپولیس نیاز دارد و هم این تیم برای حل مشکل گلزنی اش به ترابی نیازمند است. ضمن آن که پرسپولیس مجبور نیست مبلغی به العربی بپردازد، چون آن تیم ناچار است ترابی را راضی به جدایی توافقی کند

رقم پیشنهادی پرسپولیس به مهدی ترابی لو رفت!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، کنار گذاشتن مهدی ترابی از لیست العربی قطر باعث شد چند باشگاه ایرانی در صدد جذب این بازیکن جوان باشند. البته طبق اعلام سایت رسمی باشگاه قطری و رسانه های عربی ترابی مشتریان خارجی هم دارد که یکی از آن ها یک تیم ترکیه ای است. با این حال منابع خبری از مذاکره و توافق اولیه ترابی با باشگاه پرسپولیس که تیم قبلی اوست، خبر داده اند و حتی روز گذشته تسنیم با تیتر پرسپولیس با ترابی توافق کرد این گونه القا کرد که کار ترابی و پرسپولیس تمام شده و به زودی او دوباره پیراهن سرخ را بر تن می کند.

اما به فاصله کمی از انتشار خبر تسنیم، خبرگزاری فارس از اقدام رسمی باشگاه سپاهان برای جذب بازیکن تیم ملی خبر داد و نوشت مدیران سپاهان مذاکراتی را با ترابی انجام داده اند و به همین خاطر باشگاه اصفهانی نامه ای را به صورت رسمی به باشگاه العربی قطر ارسال کرده و خواهان جذب این بازیکن ایرانی شده است.

ترابی که در انتها لیگ نوزدهم از پرسپولیس جدا شد و به العربی پیوست، از همان ابتدا شرایط خوبی در این تیم قطری نداشت و مصدومیت های سریالی اش باعث شد از ترکیب دور شود و نتواند خودش را با تیم جدیدش وفق دهد. مصدومیت های سریالی ترابی به قدری عجیب و سریع بود که رسانه های قطری به او لقب مرد شیشه ای دادند و به سران باشگاه العربی توصیه کردند او را بفروشند. اتفاقی که هفته گذشته با قرار دادن او در لیست مازاد رخ داد و حالا تا انتها ژانویه که مصادف با 12 بهمن است باشگاه العربی وقت دارد تا در مهلت قانونی نقل وانتقالات زمستانی او را به تیم دیگری بفروشد یا قرضی منتقل کند.

اگر در این مدت که حدود یک هفته باقی مانده ترابی مشتری داشته باشد، باشگاه قطری باید با رضایت این بازیکن مقصد آینده اش را انتخاب کند. در واقع العربی نمی تواند بدون رضایت ترابی با باشگاه های خواهان این بازیکن توافق کند؛ بنابراین ترابی اگر نخواهد به سپاهان یا هر تیم دیگری که درخواست داده برود، سران باشگاه العربی نمی توانند او را مجبور کنند.

در این میان معین است که انتخاب ترابی کدام باشگاه است. او می خواهد به پرسپولیس برشود، چراکه هم او برای احیای دوباره به پرسپولیس نیاز دارد و هم این تیم برای حل مشکل گلزنی اش به ترابی نیازمند است. ضمن آن که پرسپولیس مجبور نیست مبلغی به العربی بپردازد، چون آن تیم ناچار است ترابی را راضی به جدایی توافقی کند. از این رو فقط نیاز به توافق مالی بین ترابی و پرسپولیس است که بر اساس شنیده ها آن هم اجرا شده است. گویا پیشنهاد مالی پرسپولیس به بازیکن سابق اش 5 میلیارد تومان است که با توجه به نزدیک شدن به انتها نیم فصل نخست، رقم متعارفی است و حتی به زعم برخی برای نیم فصل زیاد است.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس فعلا برای نیم فصل لیستی نداده، اما تنها گزینه او برای تقویت تیم همین ترابی است. مهدی ترابی که فصل گذشته با زدن بیش از 10 گل که بیشتر آن ها هم 3 امتیازی بود سهم زیادی در قهرمانی سرخ ها داشت و در انتها لیگ نوزدهم نیز آقای گل پرسپولیس شد، برای تمدید قراردادش ظاهرا رقمی بیش از 10 میلیارد خواسته بود که مورد موافقت مدیریت وقت باشگاه قرار نگرفت و او پیشنهاد های خارجی اش را بررسی کرد و درنهایت هم به العربی قطر پیوست.

انتخابی که خوب نبود و هر دو طرف از شرایط ابراز نارضایتی کردند و درنهایت به کنار گذاشتن ترابی منجر شد. البته در مورد علی علیپور دیگر مهاجم سابق پرسپولیس و بازیکن حال حاضر تیم ماریتیمو پرتغال هم شایعاتی مشابه آنچه برای ترابی رخ داد، شنیده می شد که با بهبودی او و بازگشتش به تمرین، بحث برگشت این مهاجم به پرسپولیس حداقل تا انتها فصل جاری منتفی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1596

به "رقم پیشنهادی پرسپولیس به مهدی ترابی لو رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم پیشنهادی پرسپولیس به مهدی ترابی لو رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید