سی ان ان ، کاهش گزارش دهی به ترامپ درباره روسیه به دلیل از کوره در رفتن وی

به گزارش تور بالی اندونزی، چند مقام سابق امنیت ملی آمریکا مدعی شده اند رئیس جمهور این کشور به قدری از اطلاعاتی که به ضرر روسیه بوده عصبانی می شده که آن ها کم کم یاد گرفتند در این خصوص اطلاعات زیادی به وی ندهند.

سی ان ان ، کاهش گزارش دهی به ترامپ درباره روسیه به دلیل از کوره در رفتن وی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور بالی اندونزی، طبق شبکه آمریکایی سی ان ان، از آنجا که دونالد ترامپ در روبرو با هشدارهایی که به وی در مورد روسیه داده می شده، از کوره در می رفته است، مقامات دولتش تصمیم گرفتند با وی کمتر در این خصوص صحبت نمایند.

به گزارش وبگاه خبری آمریکایی بیزنس اینسایدر، اوایل ریاست جمهوری ترامپ مقامات دولت وی دریافتند در ارائه اطلاعات شفاهی در این خصوص زیاده روی ننمایند و همچنین فهمیدند گزارشات کتبی آن ها هم از سوی ترامپ مورد بی توجهی قرار می گیرد.

در این گزارش به نقل از یکی از کارکنان ارشد سابق امنیت ملی آمریکا ادعا شده رئیس جمهور این کشور فضایی را ایجاد نموده که باعث دلسردی درباره ارائه اطلاعاتی می گردد که به نفع روسیه نیست.

جان راتکلیف مدیر فعلی اطلاعات ملی و رابرت اُ برایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهارات این مقام های سابق را رد نموده اند.

راتکلیف در گفت وگو با سی ان ان، این اظهارات را کاملاً نادرست توصیف کرد. برایان هم آن ها را مضحک خواند.

نیویورک تایمز آدینه هفته قبل در گزارشی مدعی شد یک واحد اطلاعاتی ارتش روسیه شبه نظامیان طالبان را برانگیخته تا علیه نیروهای ائتلاف بین المللی تحت راهنمایی آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد و برای این کار پاداش اقتصادی معین کرد.

به ادعای این روزنامه مقام های اطلاعاتی آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را نیز در جریان این اقدام روسیه قرار داده بودند.

این خبر با واکنش های تند ترامپ و همچنین مقام های روسیه روبرو شد و آنها قویا این گزارش را رد نموده اند اما مقام های ارشد دموکرات کنگره آمریکا خواهان توضیحات سران سازمان های اطلاعاتی این کشور درباره این خبر شده اند.

وزیر دفاع آمریکا هم ضمن تاکید بر اینکه مدرک قابل استنادی درباره اقدام روسیه در تشویق طالبان به کشتن نیروهای آمریکایی وجود ندارد، به نیروهای نظامی ایالات متحده اطمینان داد که او تهدیدها علیه پرسنل ارتش را جدی می گیرد.

در ادامه واکنش های مختلف به گزارش ادعایی روزنامه نیویورک تایمز درباره معین جایزه توسط مسکو برای شبه نظامیان افغان جهت حمله به نظامیان آمریکایی، وزارت خارجه روسیه نیز آن را رد کرد.

زمیر کابُلوف یکی از سخنگوهای وزارت خارجه روسیه تاکید نمود که هیچ مدرکی درباره تبانی مسکو با طالبان برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد.

وی درباره ادعای بعضی رسانه های آمریکایی مبنی بر اینکه شخصی به نام رحمت الله عزیزی از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، واسطه تماس های بین روسیه و طالبان بوده، گفت که تا کنون حتی نام او را نشنیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1230

به "سی ان ان ، کاهش گزارش دهی به ترامپ درباره روسیه به دلیل از کوره در رفتن وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان ، کاهش گزارش دهی به ترامپ درباره روسیه به دلیل از کوره در رفتن وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید