شکایت قضایی بین المللی عراق از آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور

به گزارش تور بالی اندونزی، مشاور کمیته روابط خارجی مجلس عراق از ارائه طرح شکایت قضایی بین المللی علیه آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور خبر داد.

شکایت قضایی بین المللی عراق از آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پایگاه اینترنتی المعلومه عراق نوشت هاتف رکابی مشاور کمیته روابط خارجی در مجلس عراق از ارائه طرح شکایت قضایی بین المللی علیه آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور و استفاده از اورانیوم در حملات خود علیه عراق خبر داد و گفت: این شکایت یک شکایت بین المللی برای تضمین مجازات و بازخواست طرف آمریکایی است.

مشاور کمیته روابط خارجی در مجلس عراق با اعلام این مطلب اضافه نمود: فردا دوشنبه طرح شکایت قضایی علیه آمریکا به سبب جنایت های زیادی که در عراق مرتکب شده است از جمله استفاده از اورانیوم در حملات خود علیه این کشور، به دادگاه های سوئد و آلمان تحویل داده خواهد شد.

او اظهار کرد: طرح شکایت قضایی در دادگاه های سوئد و آلمان، بازخواست بین المللی آمریکا و جلوگیری از وقت کشی در این مسئله را تضمین خواهد کرد.

رکابی گفت: ثبت صد ها مبتلا به سرطان در یک ماه دلیلی روشن بر میزان آسیب ها و زیان هایی است که نیرو های اشغالگر آمریکایی به عراق وارد کرده اند.

او همچنین از وزارت بهداشت عراق خواست تعداد افراد مبتلا به سرطان در این کشور و جزئیات زخمی ها بر اثر بمباران نیرو های اشغالگر آمریکایی را فاش کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1510

به "شکایت قضایی بین المللی عراق از آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت قضایی بین المللی عراق از آمریکا به سبب نقض حاکمیت این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید