لندن تشدید سرکوب شیعیان بحرین در آستانه عاشورا را تایید کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، وزارت خارجه انگلیس در اطلاعیه ای خطاب به شهروندان خود که قصد سفر به بحرین را دارند، تایید نموده است که دولت بحرین تدابیر امنیتی علیه عزاداری های شیعیان در ماه محرم را تشدید نموده است.

لندن تشدید سرکوب شیعیان بحرین در آستانه عاشورا را تایید کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور بالی اندونزی، در روزهای گذشته گزارش های متعددی منتشر شده که نشان می دهد دولت بحرین در روزهای گذشته، به سیاق محرم سال های گذشته، در حال محدود کردن و سرکوب عزاداران حسینی است.

در این چارچوب، شمار زیادی از روحانیون و مبلغان مذهبی بازداشت شده یا برای بازپرسی به مراجع امنیتی بحرین فراخوانده شده اند. (جزئیات بیشتر)

روز گذشته وزارت خارجه انگلیس در اطلاعیه ای خطاب به شهروندان خود که قصد سفر به بحرین را دارد، تایید نموده است که منامه علیه شیعیان و مراسم عزاداری محرم تدابیر ویژه امنیتی در دستور کار قرار داده است.

در بخشی از این بیانیه، بدون اشاره به حملات پلیس بحرین به تجمعات و مراکز مذهبی، ادعا شده است که ممکن است معترضان بحرینی مراسم های مذهبی را به محلی برای اعتراضات ضددولتی بدل نمایند و همین امر به درگیری با پلیس منجر گردد.

این بیانیه می افزاید: اعتراضات و تظاهرات ها به صورت مرتب برگزار می گردد و ممکن است به خشونت کشیده گردد. باید هوشیار باشید و از جمعیت و راهپیمایی های بزرگ دوری نموده و از تحولات محلی و منطقه ای آگاه باشید.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حال حاضر حضور [نیروهای] امنیتی در بحرین تشدید شده است. باید به توصیه های مقام های محلی عمل نموده و اگر با اعتراض، تظاهرات یا هرگونه ناآرامی روبرو شدید، به سرعت محل را ترک کنید.

مسئولان امنیتی بحرین از سال 2011 خطیبان و ائمه حسینیه ها را به اتهام شرکت در مراسم عزاداری حسینی و ایراد خطبه بازداشت می نمایند که همین امر اعتراض سازمان های حقوقی را به دنبال داشته و آن ها این اقدامات دولت بحرین را در راستای اعمال محدودیت در برابر انجام مراسم دینی شیعیان دانسته اند.

راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور بحرین سال جاری با تهدید شرکت نمایندگان در مراسم عزاداری حسینی، گفته است که هرگز اجازه نخواهد داد شرکت نمایندگان در مراسم عاشورا، شعارهای سیاسی سر دهند. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 403

به "لندن تشدید سرکوب شیعیان بحرین در آستانه عاشورا را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن تشدید سرکوب شیعیان بحرین در آستانه عاشورا را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید