مرکز فرماندهی عملیات های هوایی آمریکا از قطر به کارولینای جنوبی تغییر یافت

به گزارش تور بالی اندونزی، آمریکا مرکز فرماندهی مشترک عملیات های هوایی ارتش خود را بعد از 13 سال از مقر العدید در قطر از بیم ایران به پایگاه هوایی شاو در کارولینای جنوبی منتقل کرد.

مرکز فرماندهی عملیات های هوایی آمریکا از قطر به کارولینای جنوبی تغییر یافت

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش ، به نقل از واشنگتن پست، آمریکا مرکز فرماندهی مشترک عملیات های هوایی ارتش خود را از مقر العدید در قطر با یک تغییر تاکتیکی بسیار مهم به پایگاه هوایی شاو در کارولینای جنوبی منتقل کرد.

ایالات متحده به مدت بیش از 13 سال از یک ساختمان در کشور کوچک قطر برای فرماندهی جنگنده ها، پهپادها و دیگر تجهیزات نیروی هوایی خود در خاور میانه استفاده می کرد.

روز شنبه در حالی که 300 هواپیمای آمریکایی در مناطق مختلف خاورمیانه از جمله سوریه، افغانستان و خلیج فارس روی هوا بودند، صد ها جایگاه مربوط به مقر فرماندهی عملیات های هوایی العدید در قطر خالی بودند.

این عملیات از پیش اعلام نشده برای اولین بار بود که از خارج از منطقه انجام می شد. مرکز فرماندهی عملیات هوایی ارتش آمریکا در سال 1991 در جریان جنگ خلیج فارس در عربستان ایجاد شده بود.

واشنگتن پست نوشت تحلیلگران می گویند که در صورت افزایش تنش ها با ایران، این احتمال وجود دارد که این مرکز فرماندهی مورد هدف قرار بگیرد و تضمین کمی وجود دارد که بتوان از آن دفاع کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 482

به "مرکز فرماندهی عملیات های هوایی آمریکا از قطر به کارولینای جنوبی تغییر یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز فرماندهی عملیات های هوایی آمریکا از قطر به کارولینای جنوبی تغییر یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید