معترضان، مجلس محلی پاپوآی غربی در اندونزی را به آتش کشیدند

به گزارش تور بالی اندونزی، معترضان در بخش پاپوآی غربی اندونزی، در پاسخ به توهین های نژادپرستانه پلیس و دستگیری 43 دانشجو، ساختمان مجلس محلی را به آتش کشیدند.

معترضان، مجلس محلی پاپوآی غربی در اندونزی را به آتش کشیدند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان در بخش پاپوآی غربی اندونزی، روز دوشنبه در اعتراض به دستگیری تعدادی دانشجو، مجلس محلی این ناحیه خودمختار را به آتش کشیدند.

به نوشته روزنامه گاردین، این معترضان همچنین خواستار جدایی استان های شرقی اندونزی مانند پاپوآ و پاپوآی غربی هستند و نیروهای امنیتی این کشور را به نقض حقوق بشر متهم می نمایند.

آتش زدن ساختمان مجلس محلی پاپوآی غربی، در اعتراض به دستگیری دانشجویانی انجام شد که روز جشن استقلال اندونزی در تاریخ 17 آگوست، پرچم این کشور را در مقابل خوابگاه دانشجویی، پایین کشیده بودند.

آلبرت مونگوار یکی از معترضان پاپوآ گفت، در اعتراضات روز استقلال اندونزی، پلیس پس از میمون خطاب کردن دانشجویان و پرتاب گاز اشک آور، با آن ها درگیر شد و 43 نفر را بازداشت کرد.

محمد لاکوتانی معاون فرماندار شهر مانوکواری، مرکز پاپوآی غربی درخصوص ناآرامی های روز صبح دوشنبه گفت: مرکز شهر، بازار، بندر و مراکز خرید در مجاورت ساختمان مجلس قرار دارند. همه چیز تحت تأثیر [نا آرامی ها] قرار گرفته است. عملاً کل شهر، اگر نگویم کاملاً فلج شده است، به حالت غیرفعال درآمده است.

فرماندار پاپوآ نیز علت خشم مردم را به کار بردن کلمات بسیار نژادپرستانه توسط مردم جاوای شرقی، پلیس و ارتش مطرح نمود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 354

به "معترضان، مجلس محلی پاپوآی غربی در اندونزی را به آتش کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان، مجلس محلی پاپوآی غربی در اندونزی را به آتش کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید