واکسن کرونا چین کالای عمومی جهانی می گردد

به گزارش تور بالی اندونزی، رئیس جمهور چین می گوید: چین واکسن ویروس کرونا خود را به یک کالای عمومی جهانی تبدیل خواهد نمود.

واکسن کرونا چین کالای عمومی جهانی می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور بالی اندونزی به نقل از سی جی تی ان، شی جین پینگ رئیس جمهور چین می گوید: چین واکسن ویروس کرونا خود را به یک کالای عمومی جهانی تبدیل خواهد نمود.

در هفتاد و سومین جلسه مجمع جهانی بهداشت (WHA) که به صورت آنلاین برگزار گردید، شی جین پینگ به تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت قول همکاری بین المللی بیشتری در زمینه مبارزه با این بیماری را داد.

رئیس جمهور چین می گوید: توسعه و استقرار واکسن کووید 19 در چین، در صورت امکان، یک کالای عمومی جهانی خواهد بود؛ این سهم چین در تضمین دسترسی به واکسن در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

رئیس کمیسیون علم و فناوری شهرداری پکن نیز در کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه به رسانه ها گفت که سه واکسن COVID-19 وارد آزمایشات بالینی مرحله دوم شده اند.

چین در کوشش برای ساخت واکسن کرونا به پیشرفت های مهمی دست یافته و مرحله نخست آن با موفقیت صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون علم و فناوری شهرداری پکن همچنین قول داد که این کشور در طول دو سال 2 میلیارد دلار آمریکا برای پاسخ به COVID-19 و توسعه مالی و اجتماعی در کشورهای آسیب دیده بخصوص کشورهای در حال توسعه یاری کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1152

به "واکسن کرونا چین کالای عمومی جهانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا چین کالای عمومی جهانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید