تور روسیه: وزیر مسکن: ساخت یک میلیون واحد مسکونی شروع شده است

به گزارش تور بالی اندونزی، وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تا مردادماه به 2 میلیون واحد می رسد، گفت: هم اکنون عملیات اجرایی یک میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن شروع شده که در مراحل مختلف از فوندانسیون تا نازک کاری است.

تور روسیه: وزیر مسکن: ساخت یک میلیون واحد مسکونی شروع شده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی امروز 28 فروردین در نشستی که با مدیران کل راه و شهرسازی در مورد فرایند تکمیل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار گردید، گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهم دولت سیزدهم است که در اجرای آن مشخص تکلیف زمین ها برای اجرای طرح حائز اهمیت است و مدیران کل راه و شهرسازی باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

وی پالایش متقاضیان ثبت نام شده و بعلاوه ساخت واحدهای مسکونی را از دیگر اقداماتی برشمرد که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حائز اهمیت است و اضافه نمود: متقاضیان مسکن بیش از 5 میلیون نفر در سامانه ثمن ثبت نام کردند که 3 میلیون و 320 هزار نفر از آنها واجد شرایط شناخته شدند و به وسیله ستاد به کارتابل استان ها معرفی شدند تا پالایش نهایی شوند.

ضرب الاجل 10 روزه برای ثبت اراضی و پروژه های آغاز شده طرح نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها گفت: استان ها در پالایش ها نهایت کوشش خود را به کار بگیرند تا کمترین سخت گیری را برای متقاضیان مسکن داشته باشند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری اینکه از 4 میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، 800 هزار واحد روستایی و 3 میلیون و 200 هزار واحد شهری است، اعلام نمود: مدیران کل راه و شهرسازی حداکثر 10 روز زمان دارند تا زمین های مشخص تکلیف شده و پروژه های آغاز شده را در سامانه وارد نمایند.

قاسمی بخش دیگری از سخنان خود به تاکید رییس جمهوری و مکاتبه خود با استانداران اشاره نمود و ادامه داد: در تاکید رییس جمهوری، سایر دستگاه ها مکلف هستند تا اراضی مازاد خود را به اجرای طرح نهضت ملی مسکن تخصیص بدهند.

وی بعلاوه تاکید نمود: صندوق ملی مسکن امکانی است که باید از آن بهره مندی لازم انجام بگیرد، زیرا تمامی سود اقساط برگشتی مسکن مهر و سایر اعتبارات بخش مسکن به این صندوق واریز می گردد که می تواند در فراوری مسکن مورد استفاده قرار بگیرد و هزینه بگردد.

فرایند اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرایند مناسب است

قاسمی در حاشیه این نشست و در گفت وگو با خبرنگاران در مورد فرایند تکمیل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، با اشاره به اینکه جلسات حضوری ماهانه و جلسات هفتگی ویدئوکنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها در مورد مقدار پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن انجام می گردد، گفت: یکی از اهداف مهم دولت و مجلس ، اجرای طرح نهضت ملی مسکن است که گزارش هایی که مدیران کل راه و شهرسازی در مورد تامین زمین و پیشرفت پروژه ها ارایه کردند حاکی از آن است که فرایند اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرایند مناسبی است.

عضو کابینه دولت سیزدهم شرح داد: برنامه وزارت راه و شهرسازی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دو بخش دو میلیونی است تا بتوان در انتها دولت سیزدهم وعده دولت را در مورد مسکن به مرحله عمل رساند. امروز نیز با مدیران کل راه و شهرسازی توافق کردیم که حداکثر تا مردادماه عملیات اجرایی شدن ساخت 2 میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز گردد.

ساخت یک میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است

قاسمی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود یک میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است که در مراحل مختلف از فوندانسیون تا مراحل نازک کاری هستند، اعلام کرد: در برنامه است تا از مردادماه به بعد افتتاح پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار بگیرد.

وی در مورد بیشترین اجرای واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت: طبیعتا در بین استان ها، استان تهران، خراسان رضوی و استان هایی که جمعیت بیشتری دارند، نیازهای بیشتری به مسکن دارند و تعداد واحدهای در حال انجام و متقاضیان نیز در این استان ها با جمعیت بالا بیشتر است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: امروز با تمامی استان ها در مورد موضوع زمین و ساخت گفت وگو کردیم. به زودی تا مردادماه 2میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده در کشور خواهیم داشت. با این کار در دو بخش دو میلیونی پیروز خواهیم شد تا در دولت سیزدهم به تعهدات خود در مورد ساخت مسکن عمل کنیم.

مذاکره با کشورهای دیگر برای صنعتی سازی

قاسمی در پاسخ به شایعاتی از کُند بودن مراحل ساخت طرح نهضت ملی مسکن، توضیح داد: فرایند اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرایند مناسبی دارد و به رغم آنکه سوابق ساخت مسکن مهر در کشور بوده است، ما در دولت سیزدهم و کمتر از 8 ماه حدود یک میلیون واحد مسکونی را در دست اجرا داریم.

وی در مورد نتیجه مذاکراتی که با سایر کشورها اجرا شده نیز، شرح داد: مذاکرات با کشورهای دیگر در دست اجراست. این مذاکرات بیشتر برای آوردن کارخانجات صنعتی سازی است که هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2222

به "تور روسیه: وزیر مسکن: ساخت یک میلیون واحد مسکونی شروع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: وزیر مسکن: ساخت یک میلیون واحد مسکونی شروع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید