گفت وگوی سنایی با نماینده روسیه درباره دورنمای همکاری های ایران و سازمان شانگهای

به گزارش تور بالی اندونزی، سفیر ایران در مسکو در دیدار با نماینده روسیه در سازمان همکاری شانگهای درباره دورنمای همکاری های ایران و این سازمان گفت وگو کرد.

گفت وگوی سنایی با نماینده روسیه درباره دورنمای همکاری های ایران و سازمان شانگهای

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی تور بالی اندونزی، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو به منظور بحث و گفت وگو در خصوص دورنمای همکاری های ایران و سازمان همکاری شانگهای با بختیار حکیم اف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور این سازمان، دیدار کرد.

در این نشست طرفین در خصوص همکاری های جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو ناظر و فعال سازمان شانگهای با اعضای این سازمان در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، مبارزه با یکجانبه گرایی و اعمال تحریم های همزمان آمریکا علیه ایران، روسیه و چین، همکاری های مالی و امنیت اطلاعات در حوزه بین المللی مصاحبه و گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار بر وجود زمینه های مختلف برای حضور فعال تر ایران در سازمان شانگهای تاکید و طرف روس به موضع روسیه در خصوص حمایت از عضویت کامل ایران در این سازمان اشاره نمود.

در این ملاقات دورنمای همکاری های دو کشور با توجه به ریاست روسیه طی یک سال آینده بر این سازمان مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 307

به "گفت وگوی سنایی با نماینده روسیه درباره دورنمای همکاری های ایران و سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی سنایی با نماینده روسیه درباره دورنمای همکاری های ایران و سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید