150 هزار دلار به بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی پرداخت می گردد

به گزارش تور بالی اندونزی، معاونت حقوقی رئیس جمهور گفت: وزارت راه و شهرسازی موظف شده ترتیب پرداخت مبلغ یکصد و پنجاه هزار دلار یا معادل یورویی آن به خانواده های هواپیمایی اوکراینی را صورت دهد.

150 هزار دلار به بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی پرداخت می گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، معاونت حقوقی رئیس جمهور در اطلاعیه ای درخصوص مشخص مبانی حقوقی و میزان خسارات و فراهم شدن زمینه پرداخت خسارات جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اکراینی و تصویب در هیئت وزیران گفت: باتوجه به اینکه از زمان وقوع سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اکراینی در آسمان تهران در دی ماه سال 1398، معاونت حقوقی رئیس جمهور همیشه بر ضرورت احترام به قربانیان و احقاق همه جانبه حقوق خانواده های داغدار و بازماندگان ایشان تأکید داشته است، در ادامه پیگیری های مستمر و مؤثرمعاونت درباره مشخص مبانی حقوقی قانونی لازم و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها و ارائه پیشنهاد های اجرایی برای پرداخت این خسارات و دلجویی از این هموطنان و تاکید بر ضرورت تأمین فوری اعتبار لازم برای پرداخت این خسارات، نهایتا، با پیگیری معاونت حقوقی، اعتبار لازم در آغازین روز های دیماه امسال، تأمین گشت.

پس از تأمین اعتبار، پیش از فرارسیدن سالگرد حادثه، معاونت حقوقی رئیس جمهور با جلب نظر دستگاه های اجرایی مرتبط، مبانی و میزان پرداخت خسارات را با رعایت عرف و رویه بین المللی مشخص و پرداخت بدون تبعیض مبلغ خسارات به بازماندگان جانباختگان را به هیئت دولت پیشنهاد نمود.

هیئت دولت نیز با توجه به این پیشنهاد در جلسه امروز مورخ چهارشنبه 10/10/1399 خود تصویب کرده است که خسارات مربوط جانباختگان، بدون هیچ گونه تبعیض ناشی از ملیت و تابعیت براساس قوانین متبوع و قابل اعمال کشور های جانباختگان، به ورثه و بازماندگان آن ها پرداخت گردد. در این مصوبه، وزارتخانه راه و شهرسازی موظف شده است با همکاری دستگاه های ذی ربط ترتیب پرداخت مبلغ یکصد و پنجاه هزار دلار یا معادل یورویی آن به خانواده و بازماندگان هریک از قربانیان را در اسرع وقت فراهم و مبالغ را براساس مستندات به ذی نفعان پرداخت نماید. همچنین در مصوبه پیشنهادی آمده است که این جبران مانع از پیگیری جنبه کیفری موضوع در مرجع قضایی صلاحیتدار نیست.

معاونت حقوقی رئیس جمهور ضمن ابراز تسلیت و همدردی دوباره با این خانواده ها، امیدوار است اگرچه خسارات پرداختی همه درد و رنج ناشی از حادثه را از بین نمی برد، ولی تعهد به پاسداری از حقوق همه آحاد ملت و احترام و تکریم انسان ها را یادآور شده و ضرورت حفظ پیوند های اجتماعی و سرمایه های انسانی به ویژه در کشور عزیزمان را به همراه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1558

به "150 هزار دلار به بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 هزار دلار به بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید