شناسایی فسیل سالم و کامل گرگ 57 هزار ساله

به گزارش تور بالی اندونزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یک معدنچی جوینده طلا در کانادا کامل ترین فسیل مومیایی از یک بچه گرگ را یافته است. این فسیل که مربوط به 57 هزار سال قبل است تا بدان حد سالم مانده که می توان از آن برای آنالیز رژیم غذایی، ویژگی های ژنتیکی، نحوه حیات و مرگ این بچه گرگ استفاده کرد.

شناسایی فسیل سالم و کامل گرگ 57 هزار ساله

از مشخصات جالب این فسیل سالم ماندن بافت نرم بدن گرگ مذکور است. محققان معتقدند که دی ان ای این گرگ هم دست نخورده باقی مانده و لذا می توان بر روی آن مطالعات ژنتیکی مفصلی انجام داد.

جدا شدن یخ های بدن این بچه گرگ باعث شده که مطالعه پوست، خز و اعضای بدن آن برای پژوهشگران ممکن گردد و اطلاعات مفصلی در خصوص گذشته این حیوان به دست آید. به گفته جولی میشن جانورشناس کانادایی این بچه گرگ ماده تقریباً 100 درصد سالم مانده و تنها چشمان وی از بین رفته است.

آنالیز دندان ها و استخوان های این ماده گرگ نشان می دهد او در زمان مرگ هفت هفته سن داشته و ایزوتوپ های به دست آمده از محتویات معده او نشان می دهد که رژیم غذایی او عمدتاً از منابع آبزی تهیه شده و ماهی از غذاهای مورد علاقه اش بوده است. به نظر می رسد وی در لانه خود در حال استراحت بوده که خراب شدن ناگهانی آن موجب مرگ سریع و مدفون شدنش در زیر انبوه برف و یخ شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1539

به "شناسایی فسیل سالم و کامل گرگ 57 هزار ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی فسیل سالم و کامل گرگ 57 هزار ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید