علم و تکنولوژی

فنونی زاده: به کالدرون گوشزد شده است که با همان ترکیب برانکو بازی کند، او در مبارزه با بازیکن سالاری به سبک پروین کار می کند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است کنار گذاشته شدن دو بازیکن این تیم توسط کالدرون پیش از دیدار با ذوب آهن یک اقدام مفید در جهت مبارزه با بازیکن سالاری بوده است.

4 بهمن 1398

اولتیماتوم ارشاد به دانشگاه علمی کاربردی اسدآباد

خبرنگاران/همدان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: برای احیای دوباره بنای یادبود سیدجمال اسدآبادی توسط اداره ارشاد تا انتها هفته دانشگاه علمی کاربردی این ساختمان را باید تخلیه کند و اموال خود را به جای دیگری انتقال دهد.

29 دی 1398

40 درصد یارانه خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دانشگاه ها داده می شود

مدیر کل دفتر هماهنگی، صنعت و بازار معاونت علمی گفت: مراکز علمی و دانشگاهی می توانند از 10 تا 40 درصد یارانه خرید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برخوردار شوند.

28 دی 1398

ویژگی هایی که در خرید لپ تاپ، پولمان را هدر می دهند

وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: کارشناسان میانگین عمر مفید یک لپ تاپ را 3 الی 4 سال اعلام کردند. این میانگین برای کامپیوتر های شخصی حدود 5 سال است.

27 دی 1398

اینترنت موبایل در 25 استان کشور وصل شد

به گزارش خبرنگاران، شنیده ها حاکی از آن است که از صبح امروز اینترنت موبایل به دستور شورای امنیت کشور در استان های آذربایجان غربی، خراسان رضوی، لرستان، مازندران، گیلان، کرمان و کردستان وصل شده است.

24 دی 1398

تصاویر ام آر آی تأثیر صفحات نمایش را بر رشدنیافتگی مغز بچه ها نشان می دهد

ماده سفید مغز در سراسرِ مغزِ بچه هایی که بیشتر از میزانِ توصیه شدۀ آموزشگاه متخصصان بچه ها آمریکا - بیش از یکساعت در روز بدون تعامل با والدین - از صفحات نمایش استفاده نموده بودند، بی نظم تر و رشد نیافته تر بود.

23 دی 1398

فیس بوک در مقابل خواسته مقامات انگلیس و آمریکا مقاومت می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، مقامات آمریکا، استرالیا و انگلیس امیدوار بودند پس از ارسال نامه ای شدیداللحن پیامرسان فیس بوک رمزگذاری سربه سر (end-to-end)را خاتمه دهد، اما آنها با پاسخ غیر منتظره ای روبرو شدند.

20 دی 1398

نگاهی به دلایل استقبال و فروش بالای گوشی Huawei Mate 30

برای فروش مناسب و پیروزیت یک محصول عوامل زیادی را باید در نظر گرفت، اما دو عامل کیفیت و قیمت مناسب اهمیت زیادی در این فرایند دارند. هوآوی در گوشی Huawei Mate 30 این دو عامل مهم را کنار هم قرار داده و پیروز شده به فروش قابل توجهی دست پیدا کند.

16 دی 1398

پکن: تبلیغات منفی آمریکا علیه چین، بر ثبات جهانی اثر گذاشته است

وزیر خارجه چین با انتقاد از تبلیغات منفی آمریکا علیه کشورش در حوزه های مختلف، آن را باعث بی ثباتی توسعه جهانی دانست.

13 دی 1398

2 مقوله مهم کتاب سال دانشجویی، ایراد شکلی کتاب هایی که بیشتر سرانجام نامه هستند

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: نقاط ضعف ناشی از تبدیل عین انتها نامه به کتاب دانشجویی و لزوم حمایت ناشران از کتاب های دانشجویی که بیشتر از نظر اقتصادی به صرفه نیستند، از نکات مهم درباره کتاب دانشجویی است.

13 دی 1398

عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت اول)

ایتالیا مهد یکی از کهن ترین تمدن های دنیا است که فرهنگ بسیار خاص خود را دارد. ایتالیایی ها در هر مقوله فرهنگی، از آداب معاشرت گرفته تا غذا، یکی از مدعیان دنیای هستند.

4 دی 1398

تلویزیون هوشمند جدید شیائومی فردا رونمایی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، شیائومی حضور خود در بازار تلویزیون های هوشمند را تثبیت کرده است. این شرکت حتی در رده بندی تلویزیون های هوشمند چین رتبه نخست را دارد.

3 دی 1398

صفر تا صد حاشیه های آیین نامه انضباطی دانشجویان ، کوتاهی وزارت علوم در شفاف سازی شیوه نامه!

چند روز گذشته آیین نامه انضباطی در فضای مجازی حاشیه ساز شد که این اتفاقات پای معاونت حقوقی ریاست جمهوری را به مسائل انضباطی دانشگاه ها باز کرد.

2 دی 1398

چین برای عضویت پاکستان در گروه تامین کنندگان هسته ای کوشش می نماید

خبرنگاران: چین درحالی برای عضویت پاکستان در گروه تامین کنندگان هسته ای (NSG) کوشش می نماید که آمریکا در زمان باراک اوباما از دهلی نو در خصوص عضویت هند در این گروه تاکید نموده بود.

1 دی 1398

چین خواهان اجتناب از افزایش تنش در شبه جزیره کره شد

خبرنگاران: چین امروز دوشنبه از طرف های مرتبط خواست تا از هر اقدامی که موجب افزایش تنش در شبه جزیره کره می گردد، خودداری نمایند.

30 آذر 1398

وجود 45 گونه ماهی گلخورک در کشور

خبرنگاران/لرستانعضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: 45 گونه ماهی گلخورک در کشور وجود دارد.

28 آذر 1398

هشدار: دنیا دچار کمبود خون است

نخستین تجزیه و تحلیل درباره عرضه و تقاضای دنیای برای منابع خون حاکی از آن است که دنیا با بحران کمبود منابع خون روبرو است.

26 آذر 1398

جزئیات اجرای فرصت مطالعاتی اساتید در صنایع

مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: طرح فرصت مطالعاتی 6 ماهه اساتید در صنایع از ابتدای سال تحصیلی جاری به صورت تشویقی برای اساتید قدیمی و به صورت الزامی برای اساتید جدید اجرایی شده است.

24 آذر 1398

عوارض رژیم خام گیاه خواری، آیا امکان برگشت وزن در رژیم خام گیاه خوری و کتوژنیک وجود دارد؟

مریم محمودی گفت:کمبود شدید ویتامین B 12 قطعا در رژیم خام گیاه خواری به وجود می آید، چون منبع گیاهی برای B 12 نداریم و معمولا فقط منبع گیاهی دارد.

20 آذر 1398

شرکت گوگل به جاسوسی از کارمندان خود متهم شد ، کشف نرم افزاری هوشمند که تجمعات اعتراضی را رصد می نماید

گروهی از کارمندان شرکت گوگل مدعی شده اند که این شرکت با یاری یک نرم افزار داخلی نه تنها حریم خصوصی کارمندان را نقض نموده، بلکه فعالیت های آنها را نیز رصد می نماید. این در حالی است که گوگل ادعا می نماید این ابزار فقط یک سیستم هوشمند برای مبارزه با هرزنامه...

19 آذر 1398
تعداد: (106)