علم و تکنولوژی

بهترین کارت های گرافیکی بازار برای بودجه های مختلف کدامند؟

اگر بخواهیم به آمارهای Intel،Nvidia و ATI استناد کنیم، بخش بزرگی از کاربران رایانه از سیستم و کارت گرافیکی با چند سال عمر استفاده می نمایند.

17 فروردین 1399

وزیر قطر: کشورهای محاصره کننده به ما خیانت کردند

وزیر دفاع قطر با اشاره به این که کشورهای محاصره کننده این کشور از سال 2017 در کوشش برای جلوگیری از پیشرفت قطر هستند٬ گفت که آنها به ما خیانت کردند.

14 فروردین 1399

50 ایده حوزه بازی های شناختی با یکدیگر رقابت خواهند کرد

چالش سرمایه شناختی و طراحی بازی با هدف توسعه ارتباط بین رشته ای و معرفی بازی های شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری برگزار می شود.

13 فروردین 1399

سامانه خدمات رفاهی خوابگاه و تغذیه دانشجویان یکپارچه می گردد

رئیس صندوق رفاه دانشجویی گفت: اجرای برنامه های آینده صندوق رفاه دانشجویان در حوزه های یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی خدمات رفاهی دانشجویان شامل خوابگاه و تغذیه احتیاج به همکاری بیشتر دانشگاه ها دارد.

11 فروردین 1399

اجرای طرح شنبه های بدون پسماند در پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای طرح شنبه های بدون پسماند در پایتخت اطلاع داد.

10 فروردین 1399

پروژه سیلیکای مایکروسافت: ذخیره سازی حجم انبوه اطلاعات روی شیشه برای هزاران سال!

ذخیره سازی اطلاعات همیشه یک سوژه مهم و جالب برای شرکت های فناوری بوده است. اینکه حجم بیشتری از اطلاعات روی فضای کمتری برای سال های طولانی تری ذخیره شود.

6 فروردین 1399

اردوغان: اعتباری برای اتحادیه اروپا باقی نمانده است

رئیس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: اعتباری برای اتحادیه اروپا باقی نمانده است.

27 اسفند 1398

تعطیلی کارخانه های آیفون و سامسونگ

این شرکت در بیانیه ای خطاب به سرمایه گذاران اش بیان کرد اولویت اول ما سلامتی و ایمنی کارکنان، تأمین کنندگان مواد اولیه، مشتریان و صنف مان بوده و هست.

26 اسفند 1398

خبرنگاران کتاب ، آموزگاری در خانه

تهران-خبرنگاران- دانش آموزان که این روزها مدرسه نمی فرایند، می توانند با کتاب ها سرگرم باشند، آموزش و مطالعه را در خانه همراه کنید.

25 اسفند 1398

دستگیری مرد هزار چهره در مشهد، از سرکیسه کردن یک راننده تاکسی تا کلاهبرداری به بهانه اجاره خانه

مردی که با شگرد های مختلف از چند شهروند مشهدی کلاهبرداری نموده بود به چنگ قانون افتاد.

14 اسفند 1398

هشدار؛ ویندوز خود را سریعا آپدیت کنید

آسیب پذیری جدیدی در ویندوز کشف شده که امکان شنود ارتباطات را برای مهاجمان فراهم می نماید و به همین دلیل توصیه شده کاربران این سیستم عامل، سریعا اقدام به به روزرسانی نمایند.

13 اسفند 1398

رقابت برندهای ملی آینده گردشگری جهان را معین می نماید

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر ظهر یک شنبه در کنفرانس بین المللی برند گردشگری ایران که در اتاق بازرگانی اصفهان در حال برگزاری است، گفت: آمریکا به شیوه های گوناگون از جمله تصویب مصوبه در کنگره برای ایجاد محدودیت اتباع 38 کشور جهان در سفر به ایران،...

11 اسفند 1398

تصاویر معماری با شکوه ایستگاه قطار شهری

همان طور که می دانید به سبک طراحی، نقشه کشی و ساخت سازه ها معماری می گویند. آن چه که در معماری ساختمان دخیل است تلفیق علم، هنر و فناوری می باشد که همه این موارد در کنار یکدیگر می تواند یک معماری با شکوه را به ارمغان آورد. در تصاویری که امروز با شما به اشتراک...

9 اسفند 1398

پرتال جامع گردشگری قزوین رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی پرتال جامع گردشگری، این پرتال در قزوین در هفت بخش کلی شامل طبیعت گردی، هنرگردی، تاریخ گردی، گردشگری مذهبی، شهرگردی، چطوری بخریم؟ و کجا بمونیم؟ راه اندازی شده است که هر کدام از دسته بندی ها به معرفی کامل جاذبه...

2 اسفند 1398

آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای مشارکت در هوشمندسازی شبکه برق

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیداحمد معتمدی در چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم های قدرت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: توسعه حوزه اتوماسیون موجب می گردد تا شغل بیشتری در کشور ایجاد گردد.

2 اسفند 1398

پژوهش باید محصول محور باشد

خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: پژوهش باید محصول محور باشد و محصول فراوری شده باید بتواند مسئله ای را حل نماید.

30 بهمن 1398

اکوتوریسم روستایی توسعه پایدار و گردشگری

بعضی تصور دارند که گردشگری تنها به موزه و کاخ و بازدید از بناهای تاریخی و فرهنگی مربوط به صدها و یا قرن های پیش بازمی گردد یا باید به سمت ساحل و فعالیت های دریایی و آبی رفت. درحالی که، مفهوم گردشگری در دنیای امروز، بسیار فراتر از تعریف و درکی است که چند...

25 بهمن 1398

گردشگری داوطلبانه رویکردی نوین در صنعت گردشگری

آنالیز ها شامل بیان تاریخچه گردشگری داوطلبانه و محبوبیت روز افزون آن و تعریف این مفهوم بر اساس انگیزه های رایج گردشگری و مزایا و معایب گردشگری داوطلبانه می باشد.

23 بهمن 1398

پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو

مهدی سنایی که حدود 6 سال سفیر ایران در روسیه بود در انتها ماموریتش مطلبی در اینستاگرام درباره فعالیت هایش به عنوان سفیر منتشر کرد.

21 بهمن 1398

قرارداد توسعه فولاد هرمزگان تا سقف 3 میلیون تن به امضا رسید

قرارداد توسعه فولاد هرمزگان تا سقف 3 میلیون تن در سفر مدیرعامل فولاد هرمزگان به همراه رئیس جمهور به ایتالیا، به امضا رسید.

16 بهمن 1398
تعداد: (131)