هادیزاده: هدفمان کسب 7 مدال طلای نابینایان و کم بینایان در جاکارتاست

به گزارش تور بالی اندونزی، سرپرست تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان اعزامی به بازیهای پاراآسیایی جاکارتا گفت: سعی خواهیم کرد 7 مدال طلا و صندلی چهارمی دوره قبل را تکرار کنیم.

هادیزاده: هدفمان کسب 7 مدال طلای نابینایان و کم بینایان در جاکارتاست

علی اصغر هادیزاده در گفت وگو با تور بالی اندونزی، با اشاره به اعزام 56 ورزشکار نابینا و کم بینا به بازیهای پاراآسیایی، اضافه نمود: در این دوره از بازیهای پاراآسیایی که کاروان ایران سومین حضور خود را تجربه می نماید، ورزشکاران نابینا و کم بینا با 56 ورزشکار در 7 رشته ورزشی شامل دوومیدانی با 22 ورزشکار (17 دوومیدانی کار مرد و 5 زن)، شنا (2شناگر مرد)، جودو (7 ورزشکار مرد)، گلبال زنان و مردان (12 ورزشکار)، دوچرخه سوار (2 ورزشکار) و شطرنج زنان و مردان (12 ورزشکار) شرکت خواهد نمود که نسبت به دوره قبل که تعداد ورزشکاران اعزامی 46 نفر بودند این دوره 10 ورزشکار (9 زن و یک مرد) به ورزشکاران اعزامی نابینا و کم بینا اضافه گردیده که این نشان از رشد خوب تعداد زنان ورزشکار در این دوره از بازیهای پاراآسیایی است.

وی گفت: چون در این دوره از بازیهای پاراآسیایی ملاک اصلی براساس مدال آوری و اعزام کاروانی کیفی است، کوشش کردیم کسانی را به سومین دوره بازیهای پاراآسیایی اعزام کنیم که شانس بالایی برای کسب مدال دارند.

هادیزاده اضافه نمود: دوره قبل با 46 ورزشکار اعزامی در 6 رشته موفق به کسب 7 مدال طلا شدیم که البته در این دوره فوتبال پنج نفره که یکی از شانس های کسب مدال طلا بود، از بازیهای پاراآسیایی حذف گردیده که با در نظر دریافت کاهش یک مدال طلا باز هم امیدوار به تکرار این تعداد مدال و حفظ صندلی چهارمی هستیم.

سرپرست تیم دوومیدانی نابینایان وکم بینایان اعلام کرد: در این دوره از بازیهای پاراآسیایی شطرنج و دوچرخه سواری برای اولین بار حضور خواهند داشت که البته چون شناختی نسبت به حریفان آسیایی در این دو رشته نداریم، پیش بینی این که به چه نتایجی در این دو رشته دست پیدا کنیم، معین نیست.

وی یکی از مسائل دوچرخه سواران در این بازیها را نبود دوچرخه دو نفره مدرن و استاندارد عنوان نمود و گفت: چون برای نخستین بار در رقابتهای دوچرخه سواری پیست و جاده شرکت خواهیم کرد امکان تهیه دوچرخه مدرن و استاندارد برای دوچرخه سواران اعزامی وجود ندارد و ما مجبوریم با همان تجهیزات قبلی در مسابقات شرکت کنیم. به هر صورت امیدوارم به نتایج راضی کننده ای دست یابیم.

هادیزاده درپایان اعزام تیم نابینایان و کم بینایان به بازیهای پاراآسیایی جاکارتا را 10 مهر عنوان نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 83

به "هادیزاده: هدفمان کسب 7 مدال طلای نابینایان و کم بینایان در جاکارتاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادیزاده: هدفمان کسب 7 مدال طلای نابینایان و کم بینایان در جاکارتاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید