کالیفرنیا در شوک

به گزارش تور بالی اندونزی، حدود یک سال پیش در همین روزها مقامات پلیس در منطقه پلاس ویل در ایالت کالیفرنیا آمریکا اعلام کردند جسد بی جان کودکی 11ساله به نام رومان لوپز در نزدیکی محل سکونتش پیدا شده. این خبر آن زمان چندان موردتوجه قرار نگرفت و نکته عجیب این بود که خانواده لوپز چندان پیگیر ماجرا نبود اما حالا بعد از حدود یک سال مشخص شده که چرا خانواده این کودک پیگیر نبودند.

کالیفرنیا در شوک

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه خبرنگاران، براساس اعلام مقامات پلیس، پنجشنبه زن و مردی به نام جردن و لیندزی که پدر و نامادری رومان هستند، دستگیر شدند.

نکته جالب این که این خانواده چند روز بعد از مرگ رومان محل سکونت شان در پلاس ویل را تغییر دادند و به منطقه کالاوراس رفتند.

بنا به اعلام پلیس، جسد رومان ژانویه سال گذشته و پس از جست وجوهای گسترده نیروهای پلیس نزدیکی خانه شان پیدا شد.

رومان همراه پدر، نامادری و 7 فرزند دیگر در آن منطقه زندگی می کردند. بنا به گفته همسایه ها، حادثه مرگ رومان فقط چند هفته پس از آمدن آنها به پلاس ویل اتفاق افتاده بود.

آن طور که جان موسر، افسر اداره تحقیقات پلیس منطقه پلاس ویل گفته، مرگ رومان در سال گذشته با عنوان مشکوک در این اداره ثبت شد اما در آن زمان تحقیقات زیادی در مورد مرگ این کودک انجام نشد.

تنها اطلاعات به جا مانده از حادثه سال گذشته این بود که پدر رومان می گفت حدود 15ساعت بعد از ناپدیدشدن فرزندش، توانستند او را پیدا کنند.

حالا اطلاعات اعلام شده از سوی پلیس در پنجشنبه پرده از حقایق تلخی برداشت. پلیس می گوید جسد این کودک 11ساله در زیرزمین خانه شان و در حالی که آثار سوءتغذیه در بدنش دیده می شد، یافت شده است.

بنا بر گزارشی که پلیس منتشر کرده، لیندزی متهم است که در آب نوشیدنی که رومان استفاده کرده، سم ریخته بود.

بر همین اساس، این زن و مرد در حال حاضر به اتهام کودک آزاری و شکنجه در بازداشت هستند.

جردن همچنین متهم است که در نگهداری از فرزندش پیروز نبوده است. جوزف وارن، رئیس پلیس منطقه پلاس ویل در مورد این خبر گفت: این جنایت هولناکی است که جامعه ما را تحت تاثیر قرار داد و مرگ این کودک همه ما را نگران کرد. حالا زمان آن رسیده که مسببان این جنایت با عدالت روبه رو شوند؛ البته وارن به این مساله هم اشاره کرد که تا کامل شدن نتایج تحقیقات، جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نمی شود.

نکته دیگر این ماجرا، مربوط به گفته هایی است که شلی لوپز، مادر رومان بیان کرده است. او در گفت وگو با رسانه ها توضیح داد که چرا و چگونه حضانت پسرش را به پدرش داده است. شلی در واقع افسر بازنشسته ارتش آمریکاست که چند سال قبل به دلیل جراحت های متعدد، معتاد به قرص و دارو شد.

به همین دلیل، جردن توانست حضانت پسرش را بر عهده بگیرد و از آن زمان دائما خانه شان را عوض می کرد و تا زمان مرگ رومان، مادرش حدود دو سال از او خبری نداشت و حتی خبر مرگ فرزندش را توسط دوستانش و از طریق روزنامه ها متوجه شد.

میثم مزینانی - حوداث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1637

به "کالیفرنیا در شوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالیفرنیا در شوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید