اخبار اقتصادی

چین با تحریم های پیشنهادی اروپا علیه روسیه مخالفت کرد

خبرنگاران: چین به عنوان یکی از متحدان کلیدی روسیه با تصویب تحریم های پیشنهادی از سوی اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرد.

24 آبان 1398

راهنمای جامع گردشگری مالزی (سفرنامه-قسمت 4)

بنده تصمیم گرفتم برای اولین بار، یک قسمت جداگانه به نام راهنمای گردشگری بنویسم چون در زمان سفر، پراکندگی اطلاعات و تجربیات، خیلی جمع آوریشون رو برای من سخت نموده بود. در این قسمت، قیمت ها، زمانبندی ها، آدرس ها و تجربیات خودمون و دوستان دیگر سفرنامه نویس...

24 آبان 1398

سقاخانه ها چشم به راه مرمت

زینب زینال زاده / فاطمه عسگری نیا - خبرنگار: پنجره فولادی و مشبک در دل دیوار یک کوچه یا خیابان، نور سبزرنگ و اندک، شیرهای آب و تعدادی کاسه کوچک، پارچه های سبز گره خورده به پنجره و شمع های دلسوخته و آب شده.

23 آبان 1398

سفر دو روزه روحانی به ویتنام

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ویتنام، حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان به ویتنام سفر می نماید.

22 آبان 1398

تایوان: چین ممکن است به درگیری نظامی با تایوان متوسل گردد

وزیر امور خارجه تایوان گفت، اگر افول در دومین اقتصاد بزرگ دنیا در بحبوحه جنگ تجاری، مشروعیت حزب کمونیست چین را تهدید کند، پکن ممکن است برای منحرف کردن فشارهای داخلی به درگیری نظامی با تایوان متوسل گردد.

20 آبان 1398

بزرگترین تولیدکنندگان سویا در جهان کدامند؟

سویا یکی از مهم ترین محصولات غذایی جهان به شمار می رود که سال ها است در آسیا کشت می شود. در این مقاله سعی داریم شما را با 10 کشور برتر تولیدکننده سویا در سطح جهان آشنا کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

17 آبان 1398

پنبه زنی کارگر رشته های کارفرمایش را پنبه کرد

بی احتیاطی کارگر 24 ساله کار، علاوه بر نقص جسمانی خود، کار و کاسبی کارفرمای 26 ساله اش را بهم زد.

17 آبان 1398

کاهش قدرت مالی ایتالیا انتظار می رود، شعله ور شدن مجدد بحران یورو

خبرنگاران: رئیس انستیتو مالی ایفو در آلمان با اشاره به شعله ور شدن مجدد بحران یورو و تاکید بر اینکه صنعت کشورهای جنوب اروپا دیگر شایسته رقابت نیست، گفت که برای ایتالیا کاهش قدرت مالی انتظار می رود.

16 آبان 1398

تور ایرانشناسی برای اصحاب رسانه های اروپایی ، انجمن خبرنگاران اروپا آذر ماه به ایران می آیند

خبرنگاران: محمد ابراهیم لاریجانی مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خصوص نقش سازمان میراث فرهنگی در برگزاری نمایشگاه های خارجی خارج از کشور گفت: متولی پاوویون جمهوری...

14 آبان 1398

توافق رهبران سه کشور اروپایی برای سفر بدون ویزای شهروندان ، کارت ملی برای عبور از مرز کافی است

رهبران صربستان، آلبانی و مقدونیه شمالی روز پنجشنبه توافق کردند که تا انتها سال 2021، امکان سفر بدون ویزا برای شهروندان کشورهایشان را به اجرا بگذارند.

13 آبان 1398

ایران و ویتنام در مجامع بین المللی همکاری مثبتی داشته اند

به گزارش خبرنگاران، فم سان چائو فرستاده ویژه نخست وزیر ویتنام در امور یونسکو و دستیار وزیر امور خارجه این کشور، امروز(1 اسفند) با ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه دیدار و تبادل نظر کرد.

8 آبان 1398

سرنوشت تلخ نفت تهران در حال تکرار برای تیم های نفتی خوزستان

به گزارش خبرنگاران، عبدالکاظم طالقانی در نامه ای خطاب به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان آورده است: طی چند روز اخیر بخشنامه ای از سوی وزیر محترم نفت مبنی بر اعمال محدودیت های شدید بر فعالیت های ورزشی حرفه ای و قهرمانی در واحدهای تحت پوشش آن وزارتخانه...

7 آبان 1398

سیاست های بانک مرکزی اروپا هوای تنفس را از ما می گیرد

خبرنگاران: وزیر دارایی یونان انتقاد شدیدی را به سیاست های بانک مرکزی اروپا در مناقشات بر سر بدهی های کشورش وارد نموده و گفت: بانک مرکزی اروپا سیاستی را در قبال دولت ما دنبال می نماید که هوای تنفس را از ما می گیرد.

6 آبان 1398

فراخوان تظاهرات میلیونی علیه السیسی، بازداشت 74 معترض مصری در روز شنبه

تاجر و بازیگر مشهور مصری، که اخیراً دست به افشاگری های جنجالی درباره فساد بزرگ ارتش و رئیس جمهوری این کشور زده است، از شهروندان مصری خواسته روز آدینه تظاهراتی میلیونی ضد دولت برگزار نمایند.

5 آبان 1398

لابی دو نخست وزیر انگلیس برای مناقصه چند میلیارد دلاری در بحرین

طبق گزارش گاردین، دو نخست وزیر سالهای اخیرِ انگلیس به نفع شرکت نفتی پتروفاک در یک مناقصه چند میلیارد دلاری نفتی در بحرین لابی نموده اند.

3 آبان 1398

ماه عسل در بالی : وضعیت آب و هوا و راهنمای سفر

کشور اندونزی از جمله کشورهای واقع در جنوب شرق آسیاست که برای عقب نماندن از رقابت تنگاتنگ جذب گردشگر با همسایگان خود، کوشش های زیادی را در چند سال اخیر در این خصوص انجام داده که از جمله آنها آماده سازی جزیره گردشگری بالی است که امروزه به واسطه امکانات...

3 آبان 1398

آمار دانشجویان بین المللی کانادا، بیشترین تعداد مهاجرت از 10کشور

جعفر مهراد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: داده های موجود و گزارش های منتشر شده نشان می دهد که جذب دانشجویان بین المللی در اقتصاد کانادا تاثیر مثبت و با اهمیتی دارد.

2 آبان 1398

شهر هوشی مین، ویتنام؛ داستان سفر

ویتنام از کشورهای جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن هانوی است. این کشور گذشته پرفراز و نشیبی داشته و جنگ تلخی را تجربه نموده است که آمریکایی ها باعث آن بودند. با خبرنگاران همراه باشید تا داستان سفر دو گردشگر به این کشور را بخوانید.

28 مهر 1398

اصفهان ـ جاکارتا؛ رویایی که با حمایت مسئولان رنگ واقعیت می گیرد

اکرم منصوری بانوی معلول و ورزشکار اصفهانی این روزها تمام کوشش خود را برای شرکت در مسابقات جاکارتای اندونزی به کار گرفته اما از عدم حمایت مسئولان دل پردردی دارد.

26 مهر 1398

ایران در فراوری فولاد از فرانسه و ایتالیا پیشی گرفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران با رشد 9 درصدی فراوری فولاد از کشورهای فرانسه و ایتالیا پیشی گرفت و اکنون در صندلی دهم دنیا قرار گرفته است.

25 مهر 1398
تعداد: (125)