اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد

به گزارش تور بالی اندونزی، علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی ایران با بیان اینکه گل مهدی طارمی به چلسی او را یاد گل خودش به این تیم انداخته است، به شوخی بازیکنان برایتون اشاره کرد و گفت: طارمی دیر به فوتبال اروپا آمد.

اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد

به گزارش خبرنگاران، گل قیچی برگردان مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به چلسی همه را یاد گل علیرضا جهانبخش دیگر بازیکن ایرانی به چلسی انداخت. هر دو گل به یک شکل به یک تیم زده شد. جهانبخش فصل گذشته با پیراهن برایتون در لیگ برتر انگلیس چنین گلی به ثمر رسانده بود.

این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و تصاویری از ضربه قیچی برگردان طارمی و جهانبخش بارها و بارها بازنشر شد.

شباهت گل طارمی به گل جهانبخش به حدی زیاد بود که حتی بازیکنان برایتون هم به شوخی با جهانبخش پرداخته و در تمرین روز بعد از بازی پورتو با چلسی در این ارتباط با هم تیمی ایرانی خود صحبت کردند.

جهانبخش بعد از گلزنی طارمی برای نخستین بار در یک گفتگوی تقریباً مفصل به تمجید از مهاجم تیم پورتو پرداخت و درباره شباهت گل خودش با طارمی به تیم چلسی صحبت کرد.

جهانبخش به روزنامه ابولا پرتغال گفت: واقعاً خیلی خرسند بودم. مهدی لیاقتش را داشت. او کارش را در پورتو خیلی خوب انجام می دهد. هیچ موقع به کیفیت و حرفه ای گری مهدی برای موفقیت شک نداشتم. او بازیکن و پسر فوق العاده ای است.

ملی پوش ایرانی برایتون درباره ضربه قیچی برگردان طارمی تاکید کرد: اگر شما 10 گل یا بیشتر در لیگ به ثمر برسانید، وقتی خاص و بیشتر از آن می شوید که بتوانید برابر حریفانی مثل چلسی در چنین مرحله ای از لیگ قهرمانان اروپا گل بزنید. این واقعاً گل زیبایی بود. می خواهم به مهدی کمک کنم بیشتر گل بزند و این فصل را با قهرمانی پورتو به انتها برساند.

جهانبخش در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: گل طارمی به سرعت یادآور گل خودم بود. این یک حرکت مشابه اما با زاویه متفاوت بود. قیچی برگردان همیشه قیچی برگردان است. مردم این گل ها را دوست دارند. این گل ها همیشه اتفاق نمی افتد. فرقی نمی کند چقدر تلاش کنید.

وی یادآور شد: همه درباره اش صحبت می کنند چون ناگهان دو بازیکن ایرانی این گل را ظرف مدت یک سال مقابل چلسی انجام دادند. این گل ها سال ها در خاطرات می ماند.

بازیکن ایرانی تیم برایتون سپس خاطره اش از اولین روز تمرین این تیم بعد از گلزنی مهدی طارمی را بازگو کرد و گفت: خنده دار بود چون در تمرین صبح چهارشنبه برایتون، بسکمک از هم تیمی هایم ضمن تبریک به شوخی گفتند که شب گذشته مرا در حالی که دوباره در حال زدن ضربه قیچی برگردان بودم، دیده اند.

جهانبخش درباره زدن ضربه قیچی برگردان اظهار کرد: این یک کار معین و خاص نیست که بشود در باشگاه یا تیم ملی انجامش داد. این از قبل برنامه ریزی شده نیست. این ضربات در لحظه اتفاق می افتد و بستگی به پاس و توپ ارسالی دارد. این تصمیمی در یک ثانیه است. می دانم که طارمی این کار را دوست دارد و بارها تلاش کرد انجامش بدهد. بعضی از این حرکات را در ایران و قطر به یاد می آورم اما گلزنی با این حرکت سخت است.

وی درباره بازتاب این گل در ایران گفت: طبیعی است که در ایران خیلی در این خصوص صحبت شد. ایرانی ها به موفقیت بازیکنانی که در فوتبال اروپا هستند افتخار می کنند. وقتی آنها چنین گل هایی را در این رقابت های مهم می بینند، متوجه می شوند که با چیزهای منحصر به فردی روبرو هستند.

جهانبخش همچنین تاکید کرد که بعد از گلزنی طارمی، تبریک به این بازیکن را به ارسال پیام محدود کرده و در روزهای آینده با وی بیشتر صحبت خواهد کرد چون در حال حاضر همه می خواهند با مهاجم پورتو گفتگو کنند.

بخش دیگری از مصاحبه جهانبخش به تصمیم طارمی برای ادامه فوتبالش در تیم پورتو بعد از یک فصل حضور در ریوآوه و در کل فوتبال اروپا مربوط می شود.

وی گفت: قبل از آنکه مهدی قراردادش را با پورتو امضا کند، با من حرف زد و کمی درباره تصمیمی که قصد داشت بگیرد، توضیح داد. او گفت که پیشنهادات دیگری هم دارد اما به شدت متقاعد شده است که پورتو را انتخاب کند چون احساس خوبی به این تیم دارد.

جهانبخش افزود: طارمی می دانست که پورتو یک باشگاه بزرگ بین المللی است که ورود به بهترین باشگاه های جهان را آسان می کند. باید صادق باشیم. تاریخچه پورتو فوق العاده است.

بازیکن شماره 18 تیم ملی فوتبال ایران در ادامه از انتقال دیرهنگام طارمی (بازیکن شماره 17 تیم ملی فوتبال ایران) به فوتبال اروپا ابراز تاسف کرد و گفت: مهدی در این مدت کوتاه چنین موفقیتی کسب کرده است. او از یک باشگاه کوچک تر خیلی زود به یک باشگاه بزرگ تر رفت. این بازیکن از قبل لیگ را می شناخت و دوستانی داشت. همه اینها به شما کمک می کند. طارمی واقعاً دیر وارد فوتبال اروپا شد. او این توانایی را داشت که خیلی زودتر به اروپا برود و کارهای بیشتری انجام بدهد ولی هیچ وقت خیلی دیر نیست.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1749

به "اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید