سنگ بنای تیم والیبال نوجوانان را می گذاریم، دنبال اطلاعات هستیم

به گزارش تور بالی اندونزی، به گزارش خبرنگاران، کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات والیبال در نظر دارد مسابقات قهرمانی کشور نونهالان پسر را با هدف کشف، شناسایی، رشد و سرمایه گذاری بر روی استعدادها برگزار کند. این مسابقات که انتخابی تیم والیبال نونهالان ایران نیز خواهد بود، به صورت منطقه ای در چهار یا شش منطقه کشور برگزار می شود. این رقابت ها از پنج شنبه 24 بهمن ماه آغاز می شود و ورود تیم ها نیز عصر روز چهارشنبه 23 بهمن ماه خواهد بود.

سنگ بنای تیم والیبال نوجوانان را می گذاریم، دنبال اطلاعات هستیم

بازیکنان هر تیم 14 نفر از متولدین 11 دی ماه 1383 به بعد و کادر فنی، سه نفر شامل سرپرست، سرمربی و کمک مربی خواهد بود. هر استان می تواند دو تیم به این مسابقات معرفی کند و هیات های استانی تا 11 بهمن برای معرفی تیم به مسابقات و درخواست میزبانی به صورت مکتوب، فرصت دارند.

محمد وکیلی که هدایت تیم نوجوانان سال 1401 را برعهده دارد استارت کار خود را از امروز زده است تا برای مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و سایر مسابقات این رده سنی تیمی آماده در اختیار داشته باشد.

به دنبال کسب اطلاعات آماری هستیم

محمد وکیلی در مصاحبه با خبرنگاران در رابطه با شرایط برگزاری مسابقات نونهالان گفت: قرار بر این است که اطلاعات و آماری به دست آوریم از متولدین 11 دی ماه 1383 به بعد که تقریباً بازیکنان زیر 17 سال و نونهال محسوب می شوند. برای نخستین بار است که مسابقات نونهالان به شکل رسمی در ایران برگزار می شود. قبلاً مسابقات نونهالان در قالب جشنواره برگزار می شد اما به شکل قانونی که مقررات مسابقات دقیقاً مثل رقابت های نوجوانان، جوانان و … باشد، برای نخستین بار است که در رده نونهالان انجام می شود. حتی ارتفاع تور هم به شکل استاندارد خواهد بود چرا که قرار است دو سال دیگر در مسابقات آسیایی نوجوانان شرکت کنیم و ملاک برای ما سن بازیکنان است و می خواهیم اطلاعاتی درباره قد بازیکنان به دست آوریم.

وی تأکید کرد: برای تیم 1401 سال، نوجوانان باید از نظر فیزیک و شرایط قدی سنجیده شوند. پیش بینی ما این است که شاید حدود هشت سانتیمتر افزایش قد داشته باشند اما در حال حاضر مهم است که این بازیکنان را شناسایی کنیم. در اروپا رده زیر 17 سال مشغول به کار است اما در ایران و حتی آسیا برای نخستین بار است که رده سنی نونهالان به صورت رسمی شروع به فعالیت می کنند.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان در سال 1401 ادامه داد: همانطور که مطلع هستید مسابقات زیر 23 سال (امیدها) از سوی فدراسیون جهانی لغو شده و ما باید جای خالی آنان را با رده نونهالان که سال ها در اروپا مشغول به فعالیت است، پر کنیم به همین دلیل به استقبال شناسایی بازیکنان می رویم.

پایه تیم نوجوانان سال 1400 بنا خواهد شد

وی در پاسخ به این سؤال که پس استارت کار برای تیم نوجوانان 1401 سال با این مسابقات زده می شود؟ گفت: بله، فوندانسیون تیم نوجوانان 1401 از الان زده می شود و باید کارهای زیربنایی را انجام دهیم. ابتدا باید بازیکنان را شناسایی کنیم. ممکن است در سال آینده هم این رقابت ها برگزار شود و بازیکنانی که از مسابقات امسال جا بمانند، قطعاً در ادامه به تیم ملحق می شوند. بر اساس اعلام هیئت ها، مدارس و مربیان سراسر کشور، کم کم بازیکنان جا مانده به تیم ملحق می شوند.

محدودیت در تعداد بازیکنان دعوتی نونهالان نداریم

وکیلی تأکید کرد: اگر برنامه ریزی خوبی انجام شود، حدود 70 درصد بازیکنان نونهال در همین مسابقات امسال شناسایی می شود؛ استعدادهایی که می توانند هسته مرکزی نونهالان باشند. 30 درصد باقی مانده نیز در ادامه ملحق خواهند شد. برخی از بازیکنان ممکن است در این مسابقات دیده نشوند به همین دلیل این فرصت وجود دارد که در آینده و در راستا حرکتی خود از آنها دعوت به عمل آوریم که رقابتی دیگر شکل گیرد. خوشبختانه خیلی درگیر تعداد نفرات دعوت شده به تیم نونهالان نیستیم، هر تعداد که خوب باشند و بتوانند برای آینده روی آنها سرمایه گذاری کرد، به تیم اضافه خواهند شد البته این موضوع منوط به فیزیک و قد آنها است.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان در سال 1401 گفت: مسابقات آسیایی نوجوانان در سال 1401 برگزار خواهد شد و نونهالان امروز، هسته مرکزی آن تیم خواهند بود. با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسکمک از استان ها در والیبال فریز شده اند. ما باید از زمانی که در اختیار داریم، استفاده و در فاصله 18-17 ماه تا مسابقات آسیایی، بازیکنان را آماده کنیم که لازمه آن شناسایی بازیکنان نونهال، آماده سازی و پرورش آنها است تا جایگزین های خوبی برای آینده باشند و وقفه ای در والیبال پایه پیش نیاید.

در صورت تقاضا مهلت تمدید می شود

وی در پاسخ به این سؤال که یکی از انتقادهای وارد شده به برگزاری مسابقات نونهالان، دیر اعلام شدن تاریخ مسابقات است، چرا زودتر تاریخ مسابقات اعلام نشد؟ گفت: از 21 دی ماه نامه برگزاری مسابقات را ارسال کرده ام اما سیکل اداری باید طی می شد به همین دلیل حدود هشت روز وقت از دست رفت اما از کمیته رویدادها درخواست داشته ام بعد از اعلام آمادگی تیم ها، اگر تقاضای تمدید وجود داشت، این شرایط پیش بیاید و در صورت تقاضا، 10 روز دیگر فرصت برای آمادگی تیم ها داده خواهد شد. در حال حاضر اعلام آمادگی استان ها مهم است. هدفمان این است که بازیکنان در مسابقات حضور داشته و دیده شوند. قرار است هر استان دو تیم معرفی کند تا اگر بازیکنی در مسابقات استانی به هر دلیلی دیده نشده، شانس حضور در این مسابقات را داشته باشد.

تمرین و مسابقات شخصیت نونهالان را شکل خواهد داد

وکیلی افزود: مسئله ای وجود ندارد چرا که هدف ما کسب نتیجه خوب است. می خواهیم نخستین تیم نونهالان را شکل دهیم تا بر مبنای آن، کارهای تکنیکی اولیه و مقدماتی انجام و سال آینده وارد مرحله تاکتیکی شویم. اگر شرایط کرونا اجازه دهد ممکن است تورنمنت داخلی برگزار شود و حتی تیم هایی ازخارج از کشور به ایران بیایند تا بازیکنان علاوه بر حضور در تمرینات، با فضای مسابقات نیز آشنا شوند. در سال آینده برگزاری دو الی سه مسابقه به شکل جشنواره نیز برنامه ریزی شده است. قرار نیست که بازیکنان فقط در اردو باشند؛ تمرین و مسابقه در کنار هم شخصیت و پتانسیل بازیکنان را شکل می دهد.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان در سال 1401 در پایان گفت: باید پیش از پایان سال بتوانیم 70 درصد بازیکنان را از طریق مسابقات شناسایی کنیم. اگر استان ها تیم های خود را معرفی کنند و شرایط خوب باشد، در صورت تقاضا چند روز فرصت برای آمادگی آنها داده خواهد شد. تمام زمینه ها را خواهیم سنجید تا مسابقات به بهترین شکل انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1603

به "سنگ بنای تیم والیبال نوجوانان را می گذاریم، دنبال اطلاعات هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ بنای تیم والیبال نوجوانان را می گذاریم، دنبال اطلاعات هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید