انسداد حساب های بانکی کارخانه داران نساجی در البرز

به گزارش تور بالی اندونزی، رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز از انسداد حساب های بانکی کارخانه داران و فعالان نساجی در این استان خبر داد.

انسداد حساب های بانکی کارخانه داران نساجی در البرز

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از البرز، یدالله مالمیر، رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز در هشتاد ویکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در مورد طرح مشکلاتی که اخیرا در نامه های ارسالی از سوی صنعتگران به انجمن نساجی استان مطرح شده است، گفت: حدود 10 سال قبل تعداد زیادی از کارخانه های نساجی البرز از سوخت مازوت استفاده می کردند، اما در همان مقطع زمانی یک مرتبه با اعلام دولت قیمت سوخت مازوت حدود 7 تا 10 برابر افزایش یافت.

او اضافه کرد: افزایش چند برابری قیمت سوخت مازوت در یک دهه پیش موجب تعطیلی بسیاری از کارخانه های نساجی کشور از جمله البرز شد، در پی بروز این مشکل وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیمی در مورد اختصاص سوبسید به کارخانه های نساجی مصوب کرد تا بتوانند خود را از خطر تعطیلی نجات دهند و بدین منظور در قالب پرداخت وام کارت های بانکی در اختیار آنها قرار داده شد تا با استفاده از آن خرید کارخانه را انجام دهند.

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز با بیان این که در آن مقطع حدود دو ماه کارخانه های نساجی در معرض تعطیلی توانستند سرپا بمانند و به تولید خود ادامه دهند، گفت: در آن مقطع زمانی بعد از سپری شدن دوماه شارژ کارت ها تمام شد و دیگر پولی به حساب کارت ها واریز نشد.

او اضافه کرد: در ادامه از سوی وزارت صمت هم اعلام شده بود که توان پرداخت سوبسید را ندارد و به فعالان نساجی حدود 6 ماه مهلت داده شد که کارخانه های خود را گازسوز کنند، از طرفی چون سوبسید هم تخصیص داده نمی شد به صاحبان کارخانه های نساجی دریافت کننده وام بانکی اعلام شد که همین وام ها را به جای سوبسید منظور کنند، اما از آن زمان تا به امروز که 10 سال گذشته است اقساط وام ها به بانک های عامل مورد نظر پرداخت نشده و بانک هم حساب وام گیرندگان را مسدود کرده است.

مالمیر گفت: در کنار مسدود کردن حساب های بانکی گروهی از فعالان نساجی معضل دیگری برای آنها در رابطه با پرداخت ضرب العجلی پرداخت اقساط وام ها پیش آمد و جریمه دیرکرد با سود 6.5درصد به دلیل تاخیر در بازپرداخت وام منظور شد در صورتی که قبلا از سوی وزارت صمت اعلام شده بود که چون سوبسید تخصیص داده نشده است این وام ها به صاحبان کارخانه های نساجی بخشوده می شود.

او اضافه کرد: اگر تصمیم بر اخذ اقساط وام ها از فعالان نساجی باشد، باید برای بازگرداندن مبلغ وام اقساط طولانی مدت دریافت کنند، چون بعد از گذشت چند سال رقم بدهی آنان افزایش یافته و از 200 تا 700 میلیون تومان متغیر است.

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز گفت: متاسفانه بدون اعلام قبلی و صدور اخطار یا تذکر یک مرتبه حساب دارندگان کارخانه های نساجی در استان مسدود شده است و این موضوع نیاز به رسیدگی دارد.

د.خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2022

به "انسداد حساب های بانکی کارخانه داران نساجی در البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسداد حساب های بانکی کارخانه داران نساجی در البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید