دریاچه مرگ سیسیل و مافیا

به گزارش تور بالی اندونزی، از قدیم می گفتند آب مایه حیات است. هر تمدن و زندگی در کنار آب ها شکل می گیرد. اما همین آب می تواند یکی از خطرناک ترین پدیده ها برای زندگی بشر و دیگر موجدات زنده باشد. اگر اب سمی گردد حیات را به خطر می اندازد. اما همین خودش یک پدیده نادر و جالب است که می تواند یک جاذبه گردشگری محسوب گردد.

دریاچه مرگ سیسیل و مافیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

دریاچه ها از دیر باز مکان هایی بودند که گردشگران برای گذران اوقات فراغت خود به آن جا می رفتند برای شنا، استراحت، ماهیگیری و... اما دریاچه مرگ در سیسیل ایتالیا حکایتی متفاوت دارد. در این دریاچه هیچ زندگی جریان ندارد اما این خودش تبدیل به یک جاذبه شده است.

دریاچه مرگ سیسیل، یکی از سمی ترین و خطرناک ترین دریاچه های دنیا است. آب این دریاچه ترکیبات شیمیایی دارد که بنا به تحقیقات انجام شده بالاترین میزان اسید سولفوریک در آن موجود است از همین رو هیچ زندگی در ان شکل نمی گیرد. منبعی که این اسید را وارد آب دریاچه می نماید 2 چشمه زیرزمینی مجزا است که در کف دریاچه قرار دارند، به این دریاچه می ریزد و آب ان را سمی می نمایند.

همین مسئله باعث شده است که دریاچه مردگان یکی از مکان های دیدنی منطقه سیسیل ایتالیا بگردد. البته این دریاچه از یک نظر دیگر هم حائز اهمیت است و بر هیجان بازدید از ان می افزاید. گویا گروه های مافیایی فعال در سیسیل ایتالیا سال ها از این دریاچه برای نابود کرد اجساد قربانیان خود استفاده می کردند. از این رو این دریاچه با تاریخ مافیای سیسیل ایتالیا که خیلی هم مشهور است ارتباط تنکاتنگی دراد.

بنا به شواهد موجود گروه های مافیایی سیسیل اجساد قربانیان خود را به این دریاچه پرتاب می کردند تا در آب اسیدی آن تمام جسد محو نابود گردد. شاید یکی از دلایل نام گذاری این دریاچه به دریاچه مرک یا مردگان همین مسئله باشد. آب این دریاچه به قدری اسیدی و سمی است و مقدار خلوصیت اسید این دریاچه به میزانی است که هر چیزی را در خود حل می نماید.

نویسنده : فواد شمس

منبع: لست سکند
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 639

به "دریاچه مرگ سیسیل و مافیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه مرگ سیسیل و مافیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید