در زمان خرید بلیط هواپیما، کدام قسمت هواپیما را برای نشستن انتخاب کنیم؟

به گزارش تور بالی اندونزی، سفرهای بلند و طولانی و یا حتی کوتاه با هواپیما همواره یک لازمه اصلی و مهم دارند. فرض کنید که در پرواز هستید و قرار است مدت زیادی را در سفر باشید.

در زمان خرید بلیط هواپیما، کدام قسمت هواپیما را برای نشستن انتخاب کنیم؟

به ما بگویید که ترجیح می دهید که در قسمتی آرام بنشینید یا جایی که صدای موتور هواپیما به گوشتان می رسد؟ به هر حال هر کسی با خرید بلیط هواپیما برای سفرش انتظار یک جای خوب و یک سفر راحت را دارد اما، باید روراست به شما بگوییم که انتخابتان در زمینه جایی که برای نشستن در هواپیما انتخاب می کنید؛ بسیار موثر است.

به طور مثال تصور کنید که بلیط هواپیما استانبول و یا بلیط هواپیما تهران را دارید و می خواهید به سفر بروید، جدا از این که چه سالنی را برای سفرتان انتخاب نموده اید؛ باید از لحاظ جانمایی جایگاهتان در جای خوبی قرار بگیرد. اگر پروازتان ساده و از نوع کلاس اکونومی است پیشنهاد می کنیم که در کنار پنجره بنشینید و جایگاه هایی را انتخاب کنید که مشرف به راهرو باشند و در این صورت پرواز راحت تری را در اختیار شما می گذارند. جایگاه های انتهای راهرو با این که چشم انداز ای خوب و جالب دارند اما در عوض جایگاه های جلویی بال های هواپیما را در معرض دید شما قرار می دهند. البته به جز این که هواپیمایتان در کجا قرار گرفته، نکته مهم دیگر این است که جایگاه که شما بر روی آن نشسته اید آیا دارای تکانه های پرواز است یا نه؟

کارشناسان هواپیمایی می گویند که مهم ترین عاملی که در هنگام خرید بلیط هواپیما تاثیر گذار هست این است که معمولا با ایرلاین هایی پرواز کنید که هواپیماهای بزرگی دارند و مسیری که برای پرواز انتخاب می نمایند، در ارتفاعات بالاتر باشد. طبق همین نکات، برترین جایگاه ها برای نشستن در این هواپیماها در بین جایگاه های 10 تا 30 یک هواپیما است که درست بر روی بال های یک هواپیما قرار گرفته اند و به همین دلیل لرزش کمتری نسبت به دیگر جایگاه ها حس خواهند کرد.

این نکات را در زمان خرید بلیط هواپیما و انتخاب جایگاه از قلم نیاندازید!

اگر پروازتان طولانی است و تمایل به خوابیدن دارید، بر روی جایگاه آخر به هیچ عنوان نخوابید زیرا امکان انعطاف ان به سمت عقب وجود ندارد و در مقابل اگر فضای بیشتری می خواهید، جایگاه های انتهایی را برای داشتن جای بیشتر انتخاب کنید.

اگر هم که بر روی بو و صدا حساس هستید، در کنار آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا کابین خلبان ننشینید زیرا هم بو و هم سر و صدای زیادی به گوشتان خواهد رسید که آرامشتان را قطعا سلب خواهد نمود. ضمناً اگر هم که دوست دارید در جایی امن در هواپیما بنشینید، همواره در نظر بگیرید که دماغه هواپیما نسبت به دیگر قسمت ها امن تر است و بعلاوه درهای خروج و درهای اضطراری در قسمت انتهایی هواپیما قرار گرفته اند و در صورت بروز حادثه ای، می توانید زودتر از هواپیما خارج شوید.

منبع: کجارو / virlan.com / الی گشت
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2119

به "در زمان خرید بلیط هواپیما، کدام قسمت هواپیما را برای نشستن انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زمان خرید بلیط هواپیما، کدام قسمت هواپیما را برای نشستن انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید