تور استانبول: صنایع دستی استانبول

به گزارش تور بالی اندونزی، استانبول

گردش گشت و گذار و سفرهای توریستی امروزه جایگاه ویژه و خاصی در بین مردم پیدا نموده است. یکی از شهرهای توریستی که مردم برای سفر به آن بسیار علاقه مند می باشند استانبول در ترکیه می باشد. استانبول یکی از شهرهای ترکیه می باشد که جاذبه های دیدنی تفریحی و فرهنگی بسیار زیادی دارد از دلایل علاقه مندی افراد بسیار زیاد به جاذبه های دیدنی استانبول و سفر به استانبول می توان صنایع دستی استانبول را نام برد. صنایع دستی استانبول دست کم از صنایع دستی کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور ما ندارد و از لحاظ تنوع بسیار زیاد و متفاوت می باشند در ادامه بهتر است با بعضی از آنها و مراکز فروش و خرید در استانبول آشنا شوید.

تور استانبول: صنایع دستی استانبول

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان مقرون به صرفه هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر هوادار ، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های مجذوب نماینده سفر کنید.

صنایع دستی استانبول

استانبول شهری مرکزی در قلب ترکیه با صنایع دستی بسیار زیاد که توجه همه جانبه افراد بسیار زیادی را جذب نموده است. اولین صنایع دستی استانبول را میتوان فرش و فرش بافی نامید با اینکه ایران را مهد تمدن فرش بافی میدانیم اما کشور ترکیه با بافت فرش های بسیار نفیس و جالب و مجذوب نماینده که در گذشته برای خانه های هر شخص به صورت خصوصی طراحی شده و از طریق خانم آن خانه بافته می شد شناخته می شود.

اکنون فروشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که فرشهای سنتی و دستی را به فروش میگذارد و شما به عنوان سوغات و خرید برای منزل خود از استانبول می توانید یکی از صنایع دستی استانبول که بسیار زیبا مجذوب نماینده و مشهور در سطح دنیا میباشد را خریداری نموده و به منزل خود بیاورید که یکی از سوغاتی های عالی می باشد که شما می توانید در منزل خود پهن نموده و انواع گوناگون در رنگ ها و مدل های متفاوتی از آن را تهیه کنید. البته همانطور که می دانید صنعت ماشین شدن فرش ها و طرح ها و رنگ های گوناگون و متفاوتی پدید آورده است اما هنوز هم فرش هایی به صورت دستی فراوری می شوند که جایگاه خاص و ویژه ای دارند.

ظرف های شیشه استانبول

شاید تا به امروز ظرف های شیشه ای بسیار زیبا و مجذوب نماینده با رنگ های متفاوت و متنوع را دیده باشید و سوال نموده باشید چگونه این ظروف در ترکیه به این فراوانی می باشد که چگونه این ظرف ها با این ظرافت خاص ساخته می شود. آیا کارخانه خاصی برای ساختن آنها وجود دارد باید به اطلاع شما برسانیم که یکی دیگر از صنایع دستی ظرف های شیشه ای می باشد.

شما این ظرفهای شیشه ای در انواع و اقسام مختلف با رنگ های متفاوت را به راحتی میتوانید در استانبول از فروشگاه های فروش صنایع دستی که بسیار بزرگ و مجذوب نماینده میباشند تهیه نمایید.

سفالگری و مجسمه های سفالی

سفالگری و مجسمه های سفالی نیز از دیگر صنایع دستی استانبول می باشد اما این تمام این سوغاتی ها و خرید ها را شما نه تنها در استانبول بر که در سراسر ترکیه نیز می توانید تهیه کنید. ولی اگر قصد تهیه برخی از صنایع دستی خاص مانند شیشه های رنگی در شکل ها و میزان های متفاوت، فرش های بسیار نفیس و بعلاوه صنایع دستی تکلری یعنی نقره جات صنایع دستی که از طریق دست به هم متصل شده اند را بخواهید تهیه کنید باید با یکی از فروشگاههای صنایع دستی استانبول بروید و برای اینکار نیز باید به استانبول سفر نموده و برای خرید صنایع دستی به فروشگاه های معتبر و بزرگ که اجناس اصل ارائه میدهند مراجعه نمایید.

اصل بودن صنایع

حتماً باید در خرید صنایع دستی استانبول به این مورد دقت کنیم که آثار فیک و جعلی به شما نفروشند. موارد مهمی در صنایع دستی استانبول و کل ترکیه که کشور ترکیه در آن پیشرفت بسیار زیادی نموده و می توان از صنایع دستی استانبول ان را برشمرده صنعت چاپ و لباس می باشد داستان چاپ و لباس این کشور بر اینگونه است که پیرمردی که از طریق سربازهای یک کشور در جنگ اسیر شده بود دقت می نماید که آنها از طریق چوب محکمی برای نشان بر روی کاغذ پارچه نقش و نگاری زده و از طریق جوهر بر پارچه یا کاغذ چاپ مینمایند و از آن به عنوان نشان و مدرک شناسایی استفاده می نمایند.

وقتی به روستای خود باز می شود از این چوب ها و روش های جنگل استفاده میکند و طرح های زیبای می زند و از آن برای بر روی چاپ پارچه استفاده میکند. هم اکنون در کشور ترکیه یکی از قطب های صنعت نساجی دنیا به شمار می رود نیز به همین صورت عمل می نمایند یعنی چاپ پارچه و لباس در کشور ترکیه یکی از مراکز یکی از معدود کشورهایی است که هنوز می توان در برخی موارد آن را به صورت دستی بر روی آنها پیدا کرد و استفاده بسیار زیبا و مجذوب نماینده را از این صنعت دستی استانبول نمود.

بلیط هواپیما ماهان

هنر کاشیکاری صنایع دستی استانبول

کاشی های فیروزه هر کجا که باشند مجذوب نمایندهیت و دیدگاه خاصی دارند از کاشی کاری و ساخت کاشی های مساجد و معماری های مساجد را میتوان نام برد و کاشی کاری ها و نقاشی های استانبولی با تمامی سعی و کوشش با فرهنگ و هنر و خون خود سعی به طراحی و نقاشی کاشی های آبی نموده اند که سلطان عثمانی از کاشی های آبی و طراحی شده اند که معماران بسیار لذت می برد و از آنها برای ساخت مساجد تعمیر مساجد و مراکز مهم خود استفاده می نمود و از این صنعت معماری به خوبی استفاده کرد متأسفانه با وجود ماشینی شدن و بعلاوه ورود اجناس چینی به این کشور صنعت کاشی و کاشی کاری در این کشور در معرض خطر قرار گرفته و رو به نابودی می رود.

اما همچنان می توان گفت کاشی های آبی و سفید این کشور در معرض دید همگان می باشد و همه ساله توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب می نماید که قصد مینمایند کاشی آبی که یکی از صنایع دستی استانبول است و با دست طراحی شده است را برای خود تهیه نمایند و در خانه های خود استفاده کند.

شیشه های رنگی

اگر به خانه های قدیمی استانبول با سری بزنید نمونه از این صنعت دستی استانبول را پیدا می کنید و قطعاً یکی از صنایع دستی استان، شیشه های رنگی کاشی یا حتی فرش به آن زیبایی را در آن پیدا خواهید کرد. از صنایع دستی استانبول که بسیار زیبا و خوش ذوق می باشد که هنر خوشنویسی می باشد شما خوشنویسی را به صورت اسلامی در خط نویسی ها تابلوهای نقاشی و یا حتی مساجد دیده اید اما زمانی که به استانبول سفر می کنید تابلوهای خوشنویسی قلم زده شده بسیار زیبا و مجذوب نمایندهی را میبینید که نظر شما را جلب خواهد نمود.

قطعاً یکی از تابلوهای خوشنویسی از صنایع دستی استانبول می باشد را برای خود تهیه کنید.

اگر قصد تهیه کفش چرم و سفر به استانبول را دارید بهتر است دست نگه دارید زیرا یکی از صنایع دستی استانبول تهیه کفش چرم می باشد و متخصصان فراوری کفش و دوخت کفش چرمی ترکیه با استفاده از وسایل طبیعی کفشهای چرم را آماده نموده و شما می توانید به راحتی یک جفت کفش چرمی از استانبول برای خود تهیه نمایید.

در این مقاله سعی بر ان داشتیم برای آن دسته از عزیزانی که قصد خرید تور استانبول و سفر به این شهر را دارند صنایع دستی استانبول را معرفی کنیم .

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2055

به "تور استانبول: صنایع دستی استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: صنایع دستی استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید