سفر 8 روزه به مالزی و سنگاپور

به گزارش تور بالی اندونزی، اگر نوروز امسال را قصد سفر به یکی از کشورهای آسیایی دارید، مقالات خبرنگاران ویژه نوروز 96 را حتما دنبال کنید. در این مقاله برنامه ای جامع برای سفری 8 روزه به دو مقصد پرطرفدار آسیایی، مالزی و سنگاپور، را پیشنهاد می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سفر 8 روزه به مالزی و سنگاپور

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

در مقالات برنامه سفر ویژه نوروز، ما در خبرنگاران سعی بر آن داریم تا برنامه ای جامع برای سفرهای نوروزی شما ارائه بدهیم. از این رو، در این مقاله به دو کشور نام آشنای سنگاپور و مالزی پرداخته ایم و برنامه ای 8 روزه برای سفری خوش پیشنهاد می دهیم.

برای سفر به کشور مالزی تا 14 روز اجازه اقامت بدون ویزا دارید اما از آن جایی که برای سنگاپور اینگونه نیست باید از همین الان به فکر ویزا باشید و از طریق یکی از آژانس های مسافرتی برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مالزی

فرودگاه کوالالامپور خارج از شهر و در فاصله زیادی با کوالالامپور واقع شده است. سریع ترین راه برای رسیدن به شهر استفاده از قطار است که کمتر از 28 دقیقه طول می کشد و شما را تا ایستگاه سنترال خواهد برد (با استفاده از اتوبوس، همین جهت حدود یک ساعت طول می کشد). دریافت یک تاکسی هم می تواند انتخابی راحت اما پرهزینه تر باشد.

برای تجربه اقامتی دلچسب و فراموش نشدنی ما هتل هیلتون پتالینگ جایا را به شما پیشنهاد می دهیم.

روز اول

جهتهای روز اول

بازار مرکزی

فاصله از هتل: 25 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

این جاذبه توریستی در مقابل ایستگاه LRT Pasar SENI واقع شده است و مکانی عالی برای خرید سوغاتی و صنایع دستی محلی است. اینجا یک فودکورت هم وجود دارد که می توانید از خوردن یک ناهار مقرون به صرفه لذت ببرید.

خیابان پتالینگ

فاصله از بازار: 3 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

پس از کلی خرید و گشت در بازار راه خود را به سمت خیابان پتالینگ پیدا کنید. پتالینگ که به محله چینی ها هم معروف است بهترین مکان برای خرید سوغاتی، خوش گذارنی و چشیدن غذاهای بومی است. شاید اینجا به جذابیت و زیبایی مراکز خرید معروف شهر نباشد اما حس پویایی و نشاط بیشتری را در اینجا حس خواهید کرد.

برج های دوقلو پتروناس

فاصله از پتالینگ: 30 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 3 ساعت

ساعت کاری: 9 صبح تا 9 شب

گشت روز اول را می توانید با تماشای برج های دوقلوی پتروناس به پایان برسانید. شب ها همه جا به زیبایی نورپردازی شده و برج ها زیبا تر از روشنایی روز می شوند. طبقات پایین این دو برج به مرکز خرید و فودکورت اختصاص داده شده است. پس از کمی خرید و صرف شام می توانید به پشت برج های دوقلو بروید و از دیدن نمایش پایکوبی فواره ها با نورپردازی زیبا لذت ببرید یا اینکه به تماشای طبقه مشترک این دو برج بروید. برای بازدید از این طبقه نیاز به تهیه بلیط از داخل برج دارید.

روز دوم

جهتهای روز دوم

مجموعه معابد هندو باتو کیو

فاصله از هتل: 36 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

ساعات کاری: 6 صبح تا 9 شب

یکی از جاذبه هایی که در سفر به کوالالامپور نباید از آن غافل شوید، مجموعه معابد باتوکیو است. این مجموعه بزرگترین معبد هندو خارج از هندوستان است و مشهورترین جاذبه آن مجسمه طلایی رنگ بودای موروگان است. باتوکیو بسیار بزرگ و دیدنی است و از بازارها، معابد، فضای سبز زیبا و غارهای جالب تشکیل شده است. پس از بازدید از این مجموعه در راه بازگشت به هتل بک توقف 2 ساعته در یک پارک زیبا و آرامش بخش خواهید داشت.

پارک پرندگان کوالالامپور

فاصله از باتو کیو: 49 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

ساعت کاری: 9 صبح تا 6 عصر

این پارک در بهشتی استوایی در پارک پردا بوتانیک گاردنز (Perdana Botanic Gardens) واقع شده است. این پارک دارای زیستگاه های مختلف بازسازی شده طبیعی برای پرندگان مختلف است. در این پارک رستوران ها و اغذیه فروشی های زیادی وجود دارد؛ بنابراین می توانید ناهار را همین جا صرف کنید.

روز سوم

جهتهای روز سوم

پارک آبی سانوی لاگون

فاصله از هتل: 29 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 4 ساعت

صبح اولین روز خود در مالزی را می توانید با حضور در یک پارک آبی دیدنی آغاز کنید. این پارک از چند بخش تشکیل شده: پارک آبی، شهربازی، باغ وحش، پارک وحشت و اکستریم پارک. همان طور که می بینید سانوی لاگون تنها یک پارک آبی معمولی نیست؛ چه عاشق حیوانات باشید و چه به دنبال هیجان یا اصلا به دنبال آرامش این پارک قطعا مناسب شما است.

مسجد ملی

فاصله از پارک: 26 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

مسجد اصلی شهر کوالالامپور از باغ های زیبا، چندین استخر، چشمه ها و معماری ویژه ای برخوردار است که واقعا ارزش دیدن دارند. یکی از دلایل ساخت مسجد نشان دادن استقلال، دموکراسی و فرهنگی رو به شکوفایی بود.

عمارت سلطان عبدالصمد

فاصله از مسجد: 17 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 45 دقیقه

ساعات کاری: 8 صبح تا 4:45 عصر

این بنا تا به امروز یکی از خیره کننده ترین گوهرهای معماری کوالالامپور بوده است. این عمارت زیبا در ابتدا سفارت بریتانیا بعدها دادگاه عالی مالزی و اکنون میزبان یکی از وزارتخانه های مالزی است. یکی از ویژگی های اصلی این ساختمان برج ساعت 41 متری آن است.

روز چهارم

روز آخر را باید برای سفر به سنگاپور، هتل خود را ترک کنید و از طریق مترو به سمت ایستگاه KL Sentral راهی شوید. از آنجا می توانید بلیط اتوبوس تهیه کنید و با اتوبوس هایی که هر 20 دقیقه به سمت فرودگاه حرکت می کنند به فرودگاه فرودگاه بروید.

سنگاپور

اکنون که وارد فرودگاه سنگاپور شدید می توانید با استفاده از متروی رایگان داخل فرودگاه، خود را به ایستگاه مترو شهر برسانید و از آنجا بعد از تهیه نقشه متروی شهر جهت خود را به سمت هتل را بیابید.

برای اقامتی عالی در شهر سنگاپور ما هتل 4 ستاره جن تنگیل (Hotel Jen Tanglin) را پیشنهاد می دهیم.

روز اول

جهتهای روز اول

موزه تمدن آسیایی

فاصله از هتل: 18 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

ساعت کاری: 10 صبح تا 7 شب

مجموعه هایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده اند، تاریخ باستان کشور و فرهنگ های دیگر آسیایی را نشان می دهد که از 200 سال گذشته در اینجا حضور پررنگی داشته اند.

پارک مرلین

فاصله از موزه: 7 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

این پارک نام خود را از مجسمه معروفش گرفته است که ترکیبی از ماهی و شیر و در واقع نماد ملی سنگاپور است.

لا پا سات فستیوال

فاصله از پارک: 11 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

لاپاسات فستیوال، تاریخی ترین بازار سنگاپور، بهترین مکان برای خرید و آشنایی با فرهنگ این کشور است.

مارینا بی سندز

فاصله از بازار: 20 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

بدون شک این ساختمان زیبا را نه یک بار بلکه بارها و بارها از رسانه های مختلف دیده اید و از زیبایی آن لذت بردید، اما مطمئنا تماشای این شاهکار معماری از نزدیک و به خصوص در تاریکی شب و روشنایی چراغ های این ساختمان چیز دیگری است. برای رسیدن به جاذبه بعد باید کمی به سمت شمال ساختمان بروید.

پرنده سنگاپوری

فاصله از بازار: 13 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

ساعت کاری: 8 صبح تا 10 شب

اگر به سنگاپور سفر کنید و سوار بر پرنده سنگاپوری نشوید، شک نکنید که پشیمان خواهید شد. چراکه این پرنده بلندترین چرخ و فلک سنگاپور و در واقع یکی از جالب ترین جاذبه های این کشور است که البته، دومین چرخ و فلک بزرگ جهان نیز به شمار می آید.

روز دوم

جهتهای روز دوم

مرکز فرهنگی محله چینی ها

فاصله از هتل: 18 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

ساعت کاری: 9 صبح تا 8 شب

با بازدید از این مرکز نه تنها یکی از جاذبه های سنگاپور را خواهید دید بلکه حس حضور در کشور چین برایتان تداعی خواهد شد. میراث منحصربه فرد محله چینی ها، خاطرات، سنت ها و تاریخ جامعه چینی های سنگاپور در اینجا به خوبی حفظ شده است.

معبد سری ماریامان | معبد بودا توث رلیک | معبد تیان هاک کنگ

فاصله از محله چینی ها: 2 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

ساعت کاری: 7 تا 12 صبح | 6 تا 9 عصر

دسری ماریامان قدیمی ترین معبد هندو سنگاپور است که در سال 1827 توسط مهاجران هندی بنا شده است. معبد بودا نیز که تنها در فاصله 2 دقیقه ای از این معبد واقع شده است معبدی تازه تاسیس و ساخت سال 2007 است. پس از بازدید، اگر تنها 7 دقیقه ای از این معبد به سمت جنوب شرقی قدم بردارید به معبد تیان هاک خواهید رسید. این معبد برخلاف معبد قبلی جزو اولین معبدهایی است که توسط چینی های مهاجر ساخته شده است و قدمت زیادی دارد.

معبد بودا توث رلیک

معبد تیان هاک کنگ

مجسمه رافلز

فاصله از معبد: 16 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

پس از بازدید از معابد جهت خود را به سمت شمال شرقی پیش بگیرید. در کنار تفرجگاه رود سنگاپور که قدم بزنید به دو مجسمه ارزشمند خواهید رسید که یکی از آن ها مجسمه پدر و بنیان گذار سنگاپور، سر استمفورد رافلز، است.

روز سوم

جهتهای روز سوم

تفرجگاه سنتوسا

فاصله از هتل: 20 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 8 ساعت

ساعت کاری: 10 صبح تا 8 شب

روز سوم در سنگاپور را می توانید به خارج از شهر سفر کنید و به تفرجگاهی دیدنی در جزیره سنتوسا بروید. این تفرجگاه بزرگ شامل 9 هتل، بیش از 6 رستوران، مراکز خرید، چندین اوت لت و سرگرمی ها و تفریحات متنوع است.

روز چهارم

جهتهای روز چهارم

معبد سری تندایوتاپانا

فاصله از هتل: 17 دقیقه با خودرو

متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

ساعت کاری: 8 تا 12 صبح | 5:30 تا 8 عصر

اگر از دیدن معابد مختلف خسته نشدید، پس آماده باشید که صبح آخرین روز سفر را هم قرار است با بازدید از یک معبد آغاز کنید؛ یعنی معبدسری تندایوتاپانا (Sri Thendayuthapani Temple) که حدود 200 سال قبل توسط یک قوم هندی ساخته شده است.

کلیسای ارمنی ها

فاصله از معبد: 15 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 40 دقیقه

ساعت کاری: 9 صبح تا 6 عصر

سپس، به سمت کلیسایی ارمنی در جنوب شرقی معبد راه بیافتید که در سال 1835 توسط یک ایرلندی به نام جورج کلمن طراحی شده است. پس از کلیسا اگر چند دقیقه ای یک سربالایی را به سمت شمال شرقی قدم بزنید به موزه ای دیدنی می رسید.

موزه پراناکان

فاصله از معبد: 2 دقیقه پیاده روی

متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

ساعت کاری: 10 صبح تا 7 شب

این موزه بخشی از موزه تمدن های آسیایی است که بر فرهنگ Peranakan و جوامع ساکن جنوب شرقی آسیا تمرکز دارد.

منبع: کجارو
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 253

به "سفر 8 روزه به مالزی و سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 8 روزه به مالزی و سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید