دور جدید رقابت AppGallery با مارکت های مطرح؛ هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران | سرویس تکنولوژی - فروشگاه نرم افزاری هوآوی یا AppGallery در حال حاضر سومین مارکت نرم افزاری عظیم جهان به حساب می آید. این در حالی است که رقبای این فروشگاه نرم افزاری، نام هایی نظیر پلی استور گوگل و اپ استور اپل هستند که سابقه سال ها حضور در بازار را در کارنامه دارند.

دور جدید رقابت AppGallery با مارکت های مطرح؛ هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

به دلیل محدودیت هایی که از سوی دولت آمریکا جهت جلوگیری از پیشرفت سریع هوآوی وضع شد، هوآوی نیز به سمت توسعه فروشگاه نرم افزاری اختصاصی خود رفت. این شرکت از روش های متفاوتی استفاده نموده تا کاربران و البته توسعه دهندگان را به استفاده از این فروشگاه نرم افزاری و توسعه عناوین پرطرفدار برای آن تشویق کند. یکی از این روش ها به کارگیری فرمولی جذاب برای تقسیم کردن درآمد حاصل از توسعه اپلیکیشن ها با توسعه دهندگان است.

البته این طرح شرایط مخصوص به خود را دارد. به عنوان نمونه اعتبار آن 24 ماه از زمان تایید توافق نامه توسط توسعه دهنده است و میزان درآمد هم به نوع اپلیکیشن بستگی دارد.

به عنوان مثال در دسته اپلیکیشن های آموزشی، میزان درآمد از اولین ماه تا ماه دوازدهم به طور کامل یعنی 100 درصدی به توسعه دهنده اختصاص خواهد یافت و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم 90 درصد از درآمد به توسعه دهنده و ده درصد به هوآوی تعلق می گیرد. هوآوی اعلام نموده در شرایط استاندارد این تقسیم درآمد 80 به 20 به سود توسعه دهنده است.

در بخش توسعه بازی های ویدئویی هم در بازه زمانی ماه اول تا دوازدهم 85 درصد از درآمد به توسعه دهنده و 15 درصد به هوآوی اختصاص خواهد یافت. از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم باز هم همین روال طی خواهد شد. هوآوی تقسیم درآمد استاندارد یعنی بدون احتساب شرایط یادشده و پس از گذشت دو سال را 70 به 30 به سود توسعه دهنده اعلام نموده است.

در دسته های دیگر نظیر اپلیکیشن های چندرسانه ای، ابزار، ارتباطات، کتاب، عکاسی، غذا و نوشیدنی، مسافرت و مسیریابی و… باز هم از ماه اول تا دوازدهم درآمد کامل متعلق به توسعه دهنده است و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم 85 درصد به توسعه دهنده و 15 درصد به هوآوی تعلق خواهد گرفت. در شرایط استاندارد 70 درصد درآمد نصیب توسعه دهنده شده و هوآوی تنها 30 درصد از درآمد را برمی دارد.

با این اوصاف به جز دسته بازی های ویدئویی تقریباً در تمام بخش ها توسعه دهنده در اولین سال عرضه اپلیکیشن تا 100 درصد درآمد را در اختیار دارد. با انتها بازه دو ساله عرضه اپلیکیشن در AppGallery توزیع درآمد بین هوآوی و توسعه دهنده، به ترتیب 30 به 70 خواهد بود.

گوگل و اپل از تمام اپلیکیشن ها در فروشگاه های نرم افزاری خود درآمد 30 درصدی را برداشته و 70 درصد را به توسعه دهنده می دهند.

سال گذشته میلادی Epic Games از قراردادن بازی محبوب خود یعنی Fortnite در پلی استور گوگل جلوگیری کرد؛ زیرا به گفته مسئولان این شرکت گوگل باید سهمی کم تر از 30 درصد از درآمد حاصل از فروش این بازی بر می داشت. Epic Games با توسعه فروشگاه آنلاین بازی مخصوص به خود 88 درصد را به توسعه دهنده و 12 درصد را به عنوان سهم خود اختصاص داده است.

به نظر می رسد هوآوی بتواند با این راهبرد برنامه نویسان زیادی را جذب AppGallery کند و می توانیم در آینده منتظر موفقیت بیشتر این فروشگاه نرم افزاری باشیم.

منبع: setare.com
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1776

به "دور جدید رقابت AppGallery با مارکت های مطرح؛ هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور جدید رقابت AppGallery با مارکت های مطرح؛ هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید